Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Gawłowski ostrzegł szefa grupy przestępczej przed ABW

Stanisław Gawłowski, sekretarz generalny i szef PO w Zachodniopomorskiem, przed aresztowaniem ostrzegł Tomasza P., szefa zorganizowanej grupy przestępczej, o prowadzonym przeciwko niemu przez szczecińską ABW śledztwie. Ujawnił przy tym informacje z klauzulą „zastrzeżone”, które dostał od szefa ABW – informuje w sobotę „Gazeta Polska Codziennie”.

CBA w domu posła PO Stanisława Gawłowskiego w Koszalinie

Funkcjonariusze CBA weszli w piątek do domu posła Stanisława Gawłowskiego w Koszalinie; poseł z małżonką uczestniczą w czynnościach śledczych....

zobacz więcej

To jeden z wątków śledztwa, które prowadzi Prokuratura Krajowa przeciwko Gawłowskiemu – czytamy w artykule.

Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o Tomasza P. szefa zorganizowanej grupy przestępczej. Według prokuratury, będąc dyrektorem Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych, stworzył w tej jednostce zorganizowaną grupę przestępczą, która ustawiła 105 przetargów na kwotę 600 mln zł. 46 członków tej grupy usłyszało zarzuty prokuratorskie – podaje „Gazeta Polska Codziennie”.

Gawłowski na kilka tygodni przed aresztowaniem Tomasza P. ostrzegł go, że ABW prowadzi śledztwo i będą aresztowania. Ujawnił tym samym informację niejawną, którą otrzymał od szefa ABW.

PO broni swojego sekretarza. Poseł Gawłowski wydał oświadczenie

– Chcemy jasno powiedzieć, że nie będziemy ulegać szantażowi i naciskom politycznej prokuratury Zbigniewa Ziobry. I nie odpuścimy PiS-owi w naszej...

zobacz więcej

Przeszukanie w mieszkaniu Gawłowskiego

W czwartek doszło do przeszukania warszawskiego mieszkania Gawłowskiego, a w piątek domu posła PO w Koszalinie. Prokuratura zamierza postawić posłowi zarzuty popełnienia pięciu przestępstw, w tym trzech o charakterze korupcyjnym. W tym celu prokurator generalny wystąpił do Sejmu z wnioskiem o wyrażenie zgody na pociągnięcie Gawłowskiego do odpowiedzialności karnej, a także na jego zatrzymanie i zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu.

źródło:

Zobacz więcej