RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

CBA w domu posła PO Stanisława Gawłowskiego w Koszalinie

Funkcjonariusze CBA weszli w piątek do domu posła Stanisława Gawłowskiego (fot. cba.gov.pl)

Funkcjonariusze CBA weszli w piątek do domu posła Stanisława Gawłowskiego w Koszalinie; poseł z małżonką uczestniczą w czynnościach śledczych. Prokuratura zamierza postawić politykowi zarzuty popełnienia pięciu przestępstw, w tym trzech o charakterze korupcyjnym.

Beata Mazurek: Niech poseł Gawłowski nie ukrywa się za immunitetem

Niech poseł Stanisław Gawłowski nie ukrywa się za immunitetem i politycznym parasolem swoich kolegów z PO. Wszyscy są równi wobec prawa; atak nie...

zobacz więcej

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura potwierdził, że Gawłowski udostępnił koszaliński dom śledczym do przeprowadzenia czynności i przeszukania go. – Potwierdzam, że czynności trwają. Nic więcej na tym etapie nie będziemy mówić – powiedział.

– Sezon polowania na Platformę się rozpoczął. Sezon z udziałem służb specjalnych i prokuratury, sezon, który będzie trwał; to demontaż państwa demokratycznego – powiedział Gawłowski.

W czwartek doszło do przeszukania warszawskiego mieszkania Gawłowskiego. Rzeczniczka Prokuratury Krajowej, prok. Ewa Bialik poinformowała, że Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej zamierza postawić posłowi zarzuty popełnienia pięciu przestępstw, w tym trzech o charakterze korupcyjnym. W tym celu prokurator generalny Zbigniew Ziobro wystąpił do Sejmu z wnioskiem o wyrażenie zgody na pociągnięcie Gawłowskiego do odpowiedzialności karnej, a także na jego zatrzymanie i zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu.

Gawłowski w wydanym w czwartek oświadczeniu zapewnił, że w swojej działalności publicznej zawsze „kierował się interesem państwa, ściśle przestrzegał przepisów konstytucji i obowiązującego ustawodawstwa”.

źródło:

Zobacz więcej