Staruszkowie przewozili 30 kg marihuany „na prezenty świąteczne”

Policja zarekwirowała narkotyki o wartości ponad 330 tys. dolarów (fot. York County Sheriff's Department)

Niespodziewane odkrycie w aucie pary staruszków zatrzymanym do kontroli za złamanie przepisów. Policjanci z hrabstwa York w stanie amerykańskim stanie Nebraska znaleźli niemal 30 kg marihuany o wartości ponad 330 tys. dolarów.

Gołąbki z amfetaminowym farszem. Policja udaremniła przemyt 1,5 kg narkotyków

Niezwykłą kreatywnością wykazał się 69-letni warszawiak, który próbował przemycić narkotyki na teren Wielkiej Brytanii... w słoikach po gołąbkach i...

zobacz więcej

Sierż. Paul Verbka z biura szeryfa hrabstwa York oświadczył, że 80-letni Patrick Jiron i jego 83-letnia żona Barbara zostali zatrzymani do kontroli po tym, jak terenowa toyota, którą podróżowali zmieniła pas na autostradzie bez włączenia kierunkowskazu.

Funkcjonariusz drogówki, który podszedł do auta, poczuł silną woń marihuany. Przystąpił do przeszukania i odkrył w bagażniku na dachu paczki z marihuaną o łącznej wadze niemal 30 kg.

Staruszkowie tłumaczyli, że jadą z Kalifornii do stanu Vermont i trawkę wiozą „na prezenty świąteczne”. Małżeństwo trafiło do aresztu i usłyszało zarzuty związane z przemytem narkotyków w z zamiarem ich sprzedaży.

źródło:
Zobacz więcej