RAPORT

Pogarda

Ryszard Terlecki: Bezczelność prezes SN nie ma granic

Sędzia skomentowała podpisanie przez prezydenta ustaw o KRS i SN (fot. arch.PAP/Tomasz Gzell)
Sędzia skomentowała podpisanie przez prezydenta ustaw o KRS i SN (fot. arch.PAP/Tomasz Gzell)

Najnowsze

Popularne

„Rozpanoszona kasta traci wpływy i dochody” – napisał na Twitterze wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, odnosząc się na Twitterze do oświadczenia I prezes SN Małgorzaty Gersdorf w sprawie reformy sądownictwa. Sędzia napisała m. in., że „dla burzycieli demokratycznego państwa prawnego nie ma żadnego usprawiedliwienia”.

Prezydent podpisał ustawy o KRS i SN

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz ustawę o Sądzie Najwyższym. Prezydent podpisał ustawy w środę...

zobacz więcej

Małgorzata Gersdorf wydała w piątek oświadczenie w związku z podpisaniem przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o Sądzie Najwyższym. Oceniła w nim, że „dla burzycieli demokratycznego państwa prawnego, jakim jest w konstytucji Rzeczpospolita Polska, nie ma żadnego usprawiedliwienia ani prawnego, ani moralnego”. „Ostrzegam przed łamaniem umowy społecznej, jaką jest Konstytucja. Jest to ścieżka nad przepaścią, w którą może spaść cały Naród” – dodała.

„Nikomu też nie wolno niszczyć struktur konstytucyjnych organów państwa. Tak postępuje tylko okupant” – podkreśliła Gersdorf.

Do jej oświadczenia odniósł się na Twitterze wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. „Bezczelność prezes SN nie ma granic. Ale jej lament jest świadectwem bezradności: rozpanoszona kasta traci wpływy i dochody” – napisał.

W środę prezydent podpisał nowelizację ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz nową ustawę o Sądzie Najwyższym.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej