RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Agora zbadała sprawę oskarżeń o mobbing i molestowanie. Są rekomendacje

(fot. Materiały prasowe)
(fot. Materiały prasowe)

Komisja, powołana przez Agorę w związku z oskarżeniami wobec pracownika spółki o mobbing i molestowanie, zarekomendowała zarządowi „bezzwłoczne rozwiązanie stosunku pracy z jednym z pracowników”.

Znani lewicowi publicyści oskarżeni o gwałt, molestowanie i pobicie. Padają nazwiska

Osiem kobiet w tekście opublikowanym na internetowej stronie Codziennikfeministyczny.pl oskarżyło o gwałt, molestowanie, mobbing i pobicie dwóch...

zobacz więcej

Pod koniec listopada na stronie Codziennikfeministyczny.pl pojawił się artykuł „Papierowi feminiści. O hipokryzji na lewicy i nowych twarzach #metoo”. Osiem kobiet oskarżyło w nim dziennikarzy m.in. o mobbing i molestowanie. Chodziło m.in. o szefa portalu Wyborcza.pl Michała Wybieralskiego i publicystę „Krytyki Politycznej” Jakuba Dymka.

Po tych doniesieniach Wybieralski został zawieszony w pełnieniu funkcji redaktora naczelnego. Jego szefowie poinformowali, że dziennikarz przekazał im oświadczenie, w którym przeprasza za swoje zachowania. „Przepraszam wszystkie osoby – autorki tekstu i inne osoby, jeśli takie są – które poczuły się urażone, molestowane czy prześladowane przez moje wypowiedzi czy zachowania. Ogromnie tego żałuję, nie było to nigdy moją intencją – napisał Wybieralski.

Również „Krytyka Polityczna” poinformowała, że zawiesza współpracę z Dymkiem. Sam publicysta na portalu społecznościowym zaprzeczył oskarżeniom kobiet.

Kilka dni później Warszawska Prokuratura Okręgowa postanowiła zbadać, czy Wybieralski i Dymek dopuścili się wobec ośmiu kobiet molestowania i mobbingu.

W Agorze sprawę zbadała komisja

Agora powołała komisję, która miała wyjaśnić „zarzuty niewłaściwego zachowania wobec pracowników lub współpracowników spółki”. Wyborcza.pl informuje, że komisja zakończyła już prace oraz że zarekomendowała zarządowi „bezzwłoczne rozwiązanie stosunku pracy z jednym z pracowników”.

Ponadto zarząd Agory zapowiedział „specjalne szkolenia i warsztaty dla wszystkich pracowników, dotyczące postępowania w podobnych przypadkach”.

„Zarząd nie będzie podawał więcej informacji na ten temat »z uwagi na poszanowanie prywatności pracowników i współpracowników, których ta sprawa dotyczy«; »zarówno prace, jak i raport komisji objęte zostały klauzulą poufności«” – czytamy w komunikacie.

źródło:
Zobacz więcej