Senator Stanisław Kogut zrzekł się immunitetu

– Na ręce marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego złożyłem rezygnację z immunitetu – poinformował senator Stanisław Kogut z PiS. Prokuratura chce postawić senatorowi zarzuty w sprawie trzech przestępstw o charakterze korupcyjnym.

– Jestem człowiekiem honoru, dlatego złożyłem pisemnie rezygnację z immunitetu – powiedział dziennikarzom senator Stanisław Kogut.

Pytany, jak ocenia zawieszenie go w prawach członkach PiS, odparł, że decyzja jest słuszna do momentu wyjaśnienia przez niego wszystkich spraw. – Jeżeli jest cokolwiek do wyjaśnienia, to muszę wyjaśnić do końca i ja nie polemizuję z decyzją – podkreślił.

Wiceprzewodniczący senackiej komisji regulaminowej Krzysztof Słoń (PiS) poinformował, że sprawą senatora komisja zajmie się w środę przed południem. Do komisji wpłynęły już wnioski dot. zrzeczenia się immunitetu i ws. zgody na zatrzymanie senatora PiS.

Podejrzenia o korupcję

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało we wtorek pięć osób podejrzewanych o korupcję, m.in. syna senatora Stanisława Koguta – Grzegorza. Biuro podejrzewa ich o przyjmowanie korzyści majątkowych na łączną kwotę 1 mln 170 tys. zł.

Później pojawiła się informacja, że Prokuratura Krajowa skieruje do marszałka Senatu wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej, zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta. W razie jej uzyskania senator PiS usłyszy zarzuty w sprawie trzech przestępstw o charakterze korupcyjnym.

We wtorek rzeczniczka PiS Beata Mazurek poinformowała PAP, że w związku z informacjami, które pojawiły się w sprawie senatora Stanisława Koguta, zapadła decyzja o jego zawieszeniu w prawach członka partii.

źródło:

Zobacz więcej