Śmierć w raju. Tragiczny wypadek autokaru z turystami

Policja ustala przyczyny tragicznego wypadku (fot. TT/raulbrindis)

Co najmniej 12 zagranicznych turystów zginęło wypadku autokaru na wschodzie Meksyku. Pojazd, którym podróżowało łącznie 31 osób, przewrócił się na autostradzie.

W Turcji wypadek autobusu z polskimi turystami, kilka osób rannych

W środę rano doszło do wypadku autobusu wiozącego grupę polskich turystów na lotnisko w Antalyi w Turcji. Rannych jest jedenaścioro Polaków,...

zobacz więcej

Autokar zmierzał do miasta Majów Chacchoben w stanie Quintana Roo na półwyspie Jukatan, które leży około 175 km na południe od Tulum. Przewoźnik poinformował w oświadczeniu, że turyści przybyli do Meksyku na pokładzie statku wycieczkowego.

Nie ustalono jeszcze obywatelstwa ofiar śmiertelnych. Wiadomo, że wśród nich jest co najmniej jedno dziecko. Władze podały, że 18 osób odniosło obrażenia.

Przewoźnik, firma Costa Maya, podała w komunikacie, że ranni zostali zabrani do pobliskich szpitali. Pięć osób zostało już zwolnionych, zaś stan pozostałych jest stabilny.

Gubernator stanu Quintana Roo oświadczył, że wszczęto śledztwo mające ustalić przyczyny tragedii. Ambasada USA w Meksyku zapewniła o swoim wsparciu dla śledczych.

W ubiegłym roku w stanie Quintana Roo doszło do podobnego wypadku. Autokar przewożący zagranicznych turystów dachował podczas kursu do Cancun. Zginęło wówczas 11 osób.

źródło:
Zobacz więcej