Islamiści szykowali zamach w święta. Służby w porę interweniowały

Brytyjska policja jest postawiona w stan najwyższej gotowości (fot. Carl Court/Getty Images)

Brytyjscy antyterroryści aresztowali cztery osoby, który zamierzały przeprowadzić zamach w okresie świątecznym. Serwisy Sky News i BBC wskazują, że mężczyźni zostali zatrzymani w Sheffield i Chesterfield w północnej Anglii.

Zamachowcy w kościele metodystów. Zginęło 9 osób

Samobójczy atak w pakistańskiej Kwecie. Zamachowiec wysadził się w powietrze podczas modlitwy w kościele metodystów. Zginęło 9 osób, 30 jest...

zobacz więcej

Mężczyźni w wieku 22, 31, 36 i 51 lat zostali przesłuchiwani na komisariacie w West Yorkshire. Policja ma dwa tygodnie, by zebrać dowody, które wystarczyłyby na postawienie im zarzutów. Funkcjonariusze skupiają się przede wszystkim na analizie zawartości ich komputerów, telefonów i tabletów.

Według Sky News, służby były przekonane, że mężczyźni ukończyli już konstruowanie ładunków wybuchowych, stąd decyzja o zatrzymaniach. Brytyjskie media przypominają w tym kontekście nagranie wideo tzw. Państwa Islamskiego, w którym fanatycy grożą atakami na bożonarodzeniowe jarmarki.

W tym roku na dwóch wielkich świątecznych jarmarkach – w Manchesterze i Birmingham – ustawiono specjalne betonowe zapory i bramy.

źródło:
Zobacz więcej