Senator Kogut o akcji CBA: to atak na mnie i fundację

Komuś przeszkadza, że pomagam ludziom; to atak na mnie i na fundację od 20 lat pomagającą ludziom niepełnosprawnym, to mój komentarz – powiedział senator Stanisław Kogut po informacji o zatrzymaniu przez CBA jego syna. Zapowiedział, że będzie walczył o godność swoją, rodziny i fundacji.

CBA znów zatrzymuje za korupcję, w tym syna senatora

CBA zatrzymało 4 osoby, w tym syna senatora z Małopolski, szefa jednego z funduszy handlujących nieruchomościami, a także prezesa Małopolskich...

zobacz więcej

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało we wtorek o zatrzymaniu pięciu osób w związku z własnym śledztwem w sprawie podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe i powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych. Wśród zatrzymanych jest wiceprezes zarządu małopolskiej fundacji Grzegorz K. – syn senatora PiS.

– Zatrzymani przez CBA usłyszą zarzuty przestępstw o charakterze korupcyjnym w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach – powiedział prok. Arkadiusz Jaraszek z biura prasowego PK. Sprawa dotyczy korzyści majątkowych łącznie na kwotę 1,17 mln zł.

W związku z tą sprawą Centralne Biuro Antykorupcyjne przeszukuje od rana ponad 30 miejsc w całym kraju. Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA powiedział, że przeszukiwania trwają m.in. w warszawskich siedzibach PKP, firm Griffin Real Estate, firmy deweloperskiej Echo Investment, w małopolskich biurach senatorskich ojca zatrzymanego wiceprezesa małopolskiej fundacji Grzegorza K. i w spółce Małopolskie Dworce Autobusowe (MDA) oraz w mieszkaniach zatrzymanych.

„To jest uderzenie we mnie”

– To jest uderzenie we mnie, w senatora Koguta, nie kogo innego. Uderzenie w to, że tyle ludziom niepełnosprawnym się pomaga. Dla mnie to jest wstyd i hańba, nie będę tego komentował – powiedział PAP senator Kogut. Jak dodał: „Zleciłem, żeby wszystkie dokumenty przekazano, my mamy wszystko idealnie czyste”.

– Jestem za tym, żeby wszystkie sprawy wyjaśnić, ale dość tego, żeby niszczyć uczciwych ludzi. Dla mnie to jest skandal. To jest atak na moją osobę. Jest to atak na to, że od 20 lat pomagam biednym ludziom. I od razu się nagłaśnia. Czy to nie można wezwać ludzi, żeby powiedzieli, o co chodzi, pokazali dokumenty, umowy, przelewy? My mamy wszystkie dokumenty w porządku, mamy doktorów prawa zatrudnionych, czy oni myślą, że do łapy ktoś bierze? – mówił senator.

– Uderza się we mnie i w moją rodzinę. Najlepiej by było, jakbym nic nie robił i klakierował? Co są winne dzieci, co jest winna rodzina? Niech uderzą we mnie – mówił senator. – Jak komuś zależy, żeby Kogut nie startował w polityce, niech powiedzą, nie będę startował – dodał.

„Będę walczył o godność swoją, fundacji i swojej rodziny”

Jak podkreślił, „będzie walczył o godność swoją, fundacji i swojej rodziny”. – Mam czyste sumienie i udaną rodzinę. Mój syn to super uczciwy chłopak, duszą i sercem zaangażowany w fundację. To nie można chodzić i prosić? Można, każdy może prosić, z czego fundacja by żyła, gdyby nie można było prosić – mówił polityk.

Senator Kogut prowadzi w Stróżach (woj. małopolskie) jako prezes zarządu Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym. Według danych ze strony, w ramach struktur fundacji działają m.in. Hospicjum im. Chrystusa Króla – stacjonarne i domowe; ośrodek rehabilitacyjny dla osób chorych na stwardnienie rozsiane; ośrodek sportowo-rehabilitacyjny; Warsztaty Terapii Zajęciowej; Zakład Aktywności Zawodowej; Centrum Szkoleniowo-Rehabilitacyjne im. Ojca Pio.

źródło:

Zobacz więcej