Policja podała przyczynę śmierci małżeństwa miliarderów

Barry Sherman miał 75 lat, a jego żona była o pięć lat młodsza. Mieli czworo dzieci (fot. REUTERS/Chris Helgren)

Wydział zabójstw policji w Toronto objął w niedzielę śledztwo ws. niewyjaśnionej śmierci kanadyjskiego miliardera Barry'ego Shermana i jego żony. Upublicznione wyniki autopsji wskazują, że ich śmierć nastąpiła na skutek „wywierania ucisku na narządy szyi”.

Tajemnicza śmierć miliarderów. „Podejrzane okoliczności”

Kanadyjska policja prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci małżeństwa miliarderów. Ciała założyciela firmy farmaceutycznej Apotex Barry'ego...

zobacz więcej

Policja traktuje śmierci obojga jako podejrzane, jednak przejęcie sprawy przez wydział zabójstw nie musi oznaczać, że w tej sprawie popełniono właśnie takie przestępstwo – podkreśliła rzeczniczka Michelle Flannery w niedzielę. Nie odniosła się do pytań o to, czy prowadzone są poszukiwania osób podejrzanych w tej sprawie.

Rodzina ofiar w wydanym oświadczeniu zaapelowała do policji o „dokładne, intensywne i obiektywne zbadanie” śmierci Shermana i jego żony Honey oraz wezwała media, by przestały spekulować o okolicznościach zdarzenia. Kilka gazet spekulowało wcześniej, że Barry Sherman najpierw zabił swoją żonę, a następnie popełnił samobójstwo.

Ciała Barry'ego i Honey Shermanów znaleziono w piątek w ich posiadłości w zamożnej dzielnicy Toronto, która była wystawiona na sprzedaż. W piątek agent nieruchomości znalazł oboje przewieszonych przez barierkę przy basenie w piwnicy. Policja nie wykryła śladów włamania.

Barry Sherman miał 75 lat, a jego żona była o pięć lat młodsza. Mieli czworo dzieci.

Zagadkowa śmierć pary zdominowała krajowe media w ostatnich dniach. Sąsiedzi, wspólnicy, a także niektórzy z najważniejszych kanadyjskich polityków wyrazili żal z powodu śmierci małżeństwa. Sherman założył firmę farmaceutyczną Apotex w 1975 roku i rozwijał ją poprzez wprowadzanie na rynek tańszych zamienników leków.

W 2012 roku przestał być dyrektorem naczelnym firmy, ale utrzymał stanowisko prezesa. Magazyn „Forbes” szacuje fortunę Shermana na 3,2 mld dolarów. Apotex jest siódmym co do wielkości producentem leków generycznych na świecie. Zatrudnia 11 tys. pracowników i sprzedaje swe produkty w 45 krajach.

Para prowadziła działalność charytatywną i przekazywała miliony dolarów na rzecz szpitali, uniwersytetów i organizacji żydowskich.

źródło:

Zobacz więcej