Trwa akcja „Rodacy Bohaterom”. Zbiórka darów dla kombatantów na Kresach

Organizatorem akcji „Rodacy Bohaterom" jest stowarzyszenie Odra Niemen. (fot. www.odraniemen.org)

W całej Polsce jest prowadzona akcja „Rodacy Bohaterom”. To zbiórka produktów żywnościowych, które po Nowym Roku trafią do polskich kombatantów żyjących na Kresach.

Mikołaj w szaliku. Kibice angażują się w pomoc

Święta to czas kiedy obdarowujemy prezentami najbliższych, ale wyzwalają w nas potrzebę pomocy innym, o czym świadczy ogromna popularność choćby...

zobacz więcej

Krystian Fila z Podkarpackiego Stowarzyszenia Miłośników Militariów w Rzeszowie podkreślił, że pomoc zostanie przekazana naszym rodakom między innymi na Ukrainie, Białorusi i Litwie.

Zaznaczył, że są to rodziny kombatantów i sami kombatanci, którzy potrzebują naszej pomocy. Michał Flis z Podkarpackiego Stowarzyszenia Miłośników Militariów dodaje, że zbierane są przede wszystkim artykuły z długim terminem przydatności do spożycia. Michał Flis zachęcał również do tego, aby do paczek dołączać kartki z życzeniami świątecznymi.

Na Podkarpaciu dary zbierane są, między innymi, w Rzeszowie, Dębicy, Stalowej Woli i Nisku. W ubiegłym roku zebrano ponad tonę produktów żywnościowych, które trafiły między innymi do Polaków w Mołdawii. Organizatorem akcji "Rodacy Bohaterom" jest towarzyszenie Odra Niemen.

źródło:
Zobacz więcej