Katowice: Siedmioro nastolatków poszkodowanych w wypadku busa

Busem, oprócz kierowcy, podróżowało 16 dzieci w wieku 14-15 lat z dwiema opiekunkami (fot. tvp.info/P.Chrabąszcz)

Siedmioro nastolatków oraz ich opiekunka zostało niegroźnie poturbowanych w wypadku drogowym, do którego doszło w sobotę wieczorem w Murckach - dzielnicy Katowic. Bus, którym podróżowały dzieci, czołowo zderzył się z jadącym z przeciwka autem.

Radiowozy ścigały uciekinierów. Czterech policjantów rannych w wypadku

Kilka radiowozów ścigało samochód, który nie zatrzymał się do kontroli w Sandomierzu w woj. świętokrzyskim. Sprawcy staranowali policyjną blokadę w...

zobacz więcej

„Ze wstępnych ustaleń wynika, iż Volkswagen Caddy zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w osobowego Volkswagena Craftera, którym podróżowały dzieci” – podały katowickie służby ratownicze. Busem, oprócz kierowcy, podróżowało 16 dzieci w wieku 14-15 lat z dwiema opiekunkami.

Wszystko wskazuje na to, że nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń, a jedynie niezagrażające życiu potłuczenia. Poturbowani uczestnicy wypadku zostali przewiezieni do szpitala na badania. Do wypadku doszło wieczorem na ulicy Kołodzieja, na leśnym odcinku drogi łączącej m.in. dwie dzielnice Katowic – Murcki i Kostuchnę. Niewykluczone, że kierowca Volkswagena Caddy na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków, doprowadzając do zderzenia z busem – okoliczności wypadku ustala policja. Kierowcy obu aut byli trzeźwi.

Po zderzeniu droga została zablokowana w obu kierunkach. W akcji usuwania skutków wypadku uczestniczyło kilka jednostek strażackich z Katowic oraz pobliskich Tychów.

źródło:

Zobacz więcej