„Opozycja zajmuje się sobą, bo nie ma realnej alternatywy dla Polaków”

PO i Nowoczesna ciągle do siebie o coś apelują – mówi Beata Mazurek, rzecznik PiS (fot. PAP/Leszek Szymański)

Opozycja zajmuje się sobą, dlatego że nie ma realnej alternatywy dla Polaków – oceniła w sobotę rzeczniczka PiS Beata Mazurek, komentując apel lidera PO Grzegorza Schetyny o „natychmiastowe zacieśnienie współpracy” opozycji.

Lider PO Grzegorz Schetyna zaapelował w sobotę w trakcie swojego wystąpienia na Radzie Krajowej PO o powołanie wspólnego prezydium PO i Nowoczesnej oraz o „natychmiastowe zacieśnienie współpracy” w parlamencie i poza nim. Schetyna stwierdził, że obecnie mamy do czynienia z być może najtrudniejszym momentem dla polskiej demokracji od 1989 r.

„PO i Nowoczesna ciągle do siebie o coś apelują, dziś był kolejny odcinek tej nudnej telenoweli. Opozycja nie ma żadnej realnej, interesującej alternatywy dla Polaków, więc znowu zajmuje się sobą – powiedziała w sobotę PAP Mazurek.

Rzecznik PiS odniosła się także do informacji o wybraniu przez PO nowego zarządu, w którym nie będzie prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz–Waltz.

– Wcześniej nie zdecydowano się wyrzucić Hanny Gronkiewicz–Waltz, bo ta zapewne posiada dużą wiedzę o działaniach PO w stolicy. Hanna Gronkiewicz–Waltz była, jest i będzie twarzą skompromitowanych rządów PO w stolicy. I nic tego nie zmieni, dlatego nie ma to już znaczenia, czy jest, czy nie jest wiceprzewodniczącą PO – oceniła Mazurek.– Nie wyrzucili jej wcześniej, bronili (jej), są całkowicie odpowiedzialni za jej rządy.

źródło:

Zobacz więcej