Wybuch w mieszkaniu w Łodzi. Ranni policjanci i strażak

Dwoje policjantów i strażak zostało rannych podczas interwencji w bloku na jednym z łódzkich osiedli. W mieszkaniu starszej kobiety doszło do eksplozji materiału znajdującego się w paczce. Na miejscu działają m.in. pirotechnicy. Mieszkańcy zostali ewakuowani.

Wybuch w firmie kurierskiej w Łodzi. Eksplodowała jedna z paczek

Chwile grozy przeżyli pracownicy firmy kurierskiej przy ul. św. Teresy w Łodzi. Podczas przenoszenia paczki z magazynu na tira doszło do wybuchu....

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem w bloku przy ul. Przemysłowej.

– Strażacy i policjanci zostali wezwani do 62-letniej kobiety z urazem ortopedycznym. Kiedy weszli do mieszkania, wskazała ona miejsce, gdzie miał znajdować się jej dowód osobisty. Kiedy policjant podniósł paczkę, doszło do eksplozji nieznanego materiału – poinformował Jędrzej Pawlak, oficer prasowy Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

W wyniku eksplozji rannych zostało dwoje policjantów, w tym jedna funkcjonariuszka, oraz strażak.

Na miejsce zostali wezwani m.in. pirotechnicy oraz grupa ratownictwa chemicznego. Ewakuowano około 30 mieszkańców bloku, w tym dwoje dzieci.

Policjanci i strażak zostali odwiezieni do szpitala z poparzeniami ciała. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że syn starszej kobiety był kolekcjonerem militariów.

źródło:

Zobacz więcej