Premier wrócił ze szczytu na spotkanie z szefami wywiadu i służb specjalnych

Premier Morawiecki wrócił wcześniej ze szczytu UE w Brukseli (fot. PAP/Marcin Obara)

– Premier Mateusz Morawiecki wrócił wcześniej ze szczytu UE w Brukseli w związku z zaplanowanym spotkaniem z ministrem koordynatorem służb specjalnych Mariuszem Kamińskim i szefem Agencji Wywiadu Piotrem Krawczykiem – dowiedziały się Wiadomości TVP1. Do spotkania doszło w piątek późnym wieczorem.

Premier Morawiecki spotkał się w Brukseli z prezydentem Francji

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z w piątek, przed rozpoczęciem drugiego dnia szczytu Unii Europejskiej w Brukseli, z prezydentem Francji...

zobacz więcej

Do spotkania Mateusza Morawieckiego z koordynatorem służb specjalnych Mariuszem Kamińskim i szefem Agencji Wywiadu Piotrem Krawczykiem doszło w piątek późnym wieczorem. Premier opuścił piątkowy szczyt unijny przed jego zakończeniem. Mateusz Morawiecki wziął udział w sesji dotyczącej strefy euro i opuścił szczyt, zanim unijni przywódcy podjęli decyzję w sprawie zielonego światła na przejście do kolejnego etapu rozmów ws. Brexitu.

Przed odlotem do Polski premier rozmawiał jeszcze krótko w Brukseli z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem. Obaj politycy umówili się na dłuższą rozmowę w styczniu. Mateusz Morawiecki pytany o przyczynę wcześniejszego powrotu do kraju powiedział dziennikarzom, że aby przyjechać na szczyt UE, musiał skondensować wiele spotkań w Polsce. – Mój kalendarz był dość wypełniony wcześniej – tłumaczył. Jak dodał, „zrezygnował z bardzo wielu rzeczy”, ale jest kilka spraw, kilka bardzo pilnych, tajnych dokumentów, które na niego czekają i kilka spotkań, które będzie musiał odbyć. Dlatego, jak mówił, udaje się do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Pytany, czy nie jest to kwestia spotkania wigilijnego zorganizowanego w piątek przez PiS w Sejmie, odparł, że „jeśli znajdzie czas, to spotka się z częścią klubu PiS po południu”. – Jest szereg innych tematów, które mnie bardzo pilnie ściągnęły do Polski – oświadczył Morawiecki.

źródło:
Zobacz więcej