NSA oddalił kolejne wnioski Hanny Gronkiewicz-Waltz

Hanna Gronkiewicz-Waltz (fot. tt/@hannagw)

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił kolejne cztery wnioski prezydent Warszawy o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego. Sąd uznał, że kompetencje prezydent stolicy i komisji weryfikacyjnej do spraw warszawskiej reprywatyzacji są zbliżone, ale nie tożsame.

NSA oddalił wnioski warszawskiego ratusza

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił wnioski o rozstrzygnięcie sporów kompetencyjnych pomiędzy prezydentem Warszawy a komisją weryfikacyjną ds....

zobacz więcej

Hanna Gronkiewicz-Waltz złożyła wnioski do Naczelnego Sądu Administracyjnego, twierdząc, że stołeczny ratusz i komisja weryfikacyjna pozostają w sporze kompetencyjnym, zajmując się tymi samymi nieruchomościami.

Piątkowe postanowienia NSA są identyczne jak te z początku października, kiedy sędziowie rozpatrujący pierwsze z wniosków prezydent stolicy uznali, że oba organy nie wchodzą w spór i każdy z nich ma prawo prowadzić, w ramach swoich uprawnień, własne, równoczesne postępowania.

W sprawie nie wypowiada się stołeczny ratusz. Prezydent Warszawy, komentując na początku października poprzednie postanowienia NSA, przyznała, że rozstrzygnięcie jest zadowalające.

źródło:
Zobacz więcej