UE za dalszymi sankcjami wobec Rosji

„UE zjednoczona w sprawie przedłużenia sankcji gospodarczych wobec Rosji” – napisał na Twitterze Donald Tusk (fot. Dursun Aydemir/Anadolu Agency/Getty Images)

Podczas szczytu Unii Europejskiej przywódcy państw członkowskich dali zielone światło dla przedłużenia sankcji wobec Rosji – poinformował w czwartek na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

UE wspólnie w sprawie obronności. 25 państw powołało PESCO

W czwartek podczas szczytu w Brukseli przywódcy państw członkowskich UE powołali formalnie współpracę strukturalną w dziedzinie obronności PESCO....

zobacz więcej

„UE zjednoczona w sprawie przedłużenia sankcji gospodarczych wobec Rosji” – napisał na Twitterze Donald Tusk.

Wprowadzone w 2014 roku sankcje gospodarcze UE wobec Rosji obejmują ograniczenia w dostępie do kapitału dla rosyjskich banków państwowych i firm naftowych, ograniczenia sprzedaży zaawansowanych technologii dla przemysłu naftowego i sprzętu podwójnego zastosowania oraz embargo na broń.

Zniesienie sankcji UE uzależniła od pełnego wdrożenia porozumień z Mińska w sprawie zakończenia konfliktu na wschodzie Ukrainy, ustalenia te nie są jednak wprowadzane w życie. Mimo to w niektórych krajach unijnych co jakiś czas pojawiają się apele o zniesienie kosztownych gospodarczo restrykcji wobec Rosji.

źródło:
Zobacz więcej