RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Radosław Kawęcki wicemistrzem Europy na koronnym dystansie

Radosław Kawęcki został wicemistrzem Europy na krótkim basenie na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym. W Kopenhadze wyprzedził go Rosjanin Kliment Kolesnikow. Przerwał w ten sposób serię Polaka, który wygrał w czterech ostatnich zawodach tej rangi.

Otylia Jędrzejczak została mamą

Mistrzyni olimpijska z Aten (2004), trzykrotna rekordzistka globu w pływaniu Otylia Jędrzejczak została po raz pierwszy mamą. Urodziła córeczką w...

zobacz więcej

Polak osiągnął czas 1:48.46. Kolesnikow wynikiem 1:48.02 pobił rekord świata juniorów. Na najniższym stopniu podium stanie Litwin Danas Rapsys.

Pochodzący z Głogowa pływak wcześniej wygrał na krótkim basenie w Szczecinie (2011), Chartres (2012), Herning (2013) i Netanji (2015). Triumfował także w trzech ostatnich edycjach mistrzostw świata.

W wyścigu na 400 metrów stylem dowolnym piąte miejsce zajął Filip Zaborowski (3:39.84). Złoty medal zdobył Rosjanin Aleksandr Krasnych.

Środa jest pierwszym dniem ME w stolicy Danii. Potrwają do niedzieli 17 grudnia. Transmisje w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej