RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

George Soros nielegalnie finansuje proaborcyjną kampanię

George Soros już nie pierwszy raz finansuje organizacje proaborcyjne (fot. Olivier Hoslet / EPA / Pool/Anadolu Agency/Getty Images)
George Soros już nie pierwszy raz finansuje organizacje proaborcyjne (fot. Olivier Hoslet / EPA / Pool/Anadolu Agency/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Komisja ds. Publicznych Irlandii nakazała Amnesty International zwrot ok 160 tys. dolarów, które organizacja ta otrzymała od fundacji Georga Sorosa na proaborcyjną kampanię w tym kraju. Według orzeczenia komisji pieniądze zostały przekazane z pogwałceniem prawa.

„GPC”: Soros sponsorował polskie aborcjonistki

Zeszłoroczne czarne protesty nie były spontaniczną, oddolną inicjatywą. Lewicowe organizacje aktywnie zaangażowane w sprzeciw wobec inicjatywy...

zobacz więcej

Podobne sytuacje miały już miejsce w poprzednih latach. – Na walkę z prawami broniącymi życie od kilkudziesięciu już lat przekazywane są miliony dolarów – mówi Niamh Ui Bhriain z organizacji Instytut Życia.

– Irlandia udowodniła, że można pomagać zarówno matce i dziecku, bez aborcji. To czyni nas głównym celem ataku światowego przemysłu aborcyjnego – dodaje Ui Bhriain.

Na przyszły rok ogłoszone zostało w Irlandii referendum dotyczące ósmej poprawki do konstytucji, uznającej „prawo do życia nienarodzonego dziecka, z uwzględnieniem równości prawa do życia matki”. W jakiejś mierze zbiegnie się ono w czasie ze Światowym Spotkaniem Rodzin w Dublinie i podróżą Papieża do Irlandii.

W sierpniu zeszłego roku do wiadomości publicznej wyciekły informacje mówiące o planach Fundacji Open Society Georga Sorosa względem tego wyspiarskiego kraju. Podkreślano, że zwycięstwo nad prawem chroniącym życie w Irlandii „może mieć wpływ na inne silnie katolickie kraje, takie jak Polska i dostarczyć dowodu, że zmiana jest możliwa, nawet w bardzo konserwatywnych krajach”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej