Zwycięzca tegorocznej Eurowizji Salvador Sobral już po przeszczepie serca

Salvador Sobral, zwycięzca tegorocznej Eurowizji (fot. PAP/EPA/TATYANA ZENKOVICH)

9 grudnia zwycięzca tegorocznej Eurowizji przeszedł transplantację serca, bez której nie miał szansy przeżyć. Wiadomo, że transplantacja przebiegła pomyślnie. Lekarze z kliniki Santa Cruz w Lizbonie poinformowali, że 27-latek przebywa obecnie na oddziale intensywnej terapii.

Portugalczyk wygrał Eurowizję. Kasia Moś daleko

Portugalczyk Salvador Sobral wygrał 62. finał Eurowizji, który odbył się w Kijowie. Triumfował zarówno w głosowaniu jury, jak i widzów. Podium...

zobacz więcej

Salvador zmagał się od dłuższego czasu z problemami zdrowotnymi. Muzyk miał problemy z sercem, co nie utrudniło mu jednak wygrać 62. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Doktor Abecasis, który operował artystę, ujawnił, że Sobral dobrze zniósł czterogodzinną operację. Dodał, że okres rekonwalescencji w jego przypadku z pewnością będzie długi.

– Po konferencji prasowej udzielonej przez personel kliniczny szpitala w Santa Cruz, głęboko doceniamy troskę i sympatię, jakie pojawiły się w ciągu ostatnich kilku miesięcy wobec Salvadora Sobrala i wszystkich, którzy są blisko niego. Następne dni to dla niego przede wszystkim odpoczynek – czytamy na profilu Salvadora Sobrala na Instagramie.

Sam wokalista odmawiał komentowania swoich problemów ze zdrowiem aż do września, gdy odbył się jego „pożegnalny” koncert. Portugalczyk spędził ostatnie trzy miesiące w szpitalu oczekując na ratującą jego życie operację przeszczepienia serca.

W tym roku Portugalia zwyciężyła pierwszy w historii konkursu. Znaczącą przewagą punktów wygrał Salvador Sobral z liryczną balladą „Amar Pelos Dois”.

Piosenkarz jest absolwentem psychologii na Uniwersytecie w Lizbonie. Jego siostrą jest Luísa Sobral, finalistka pierwszej lokalnej edycji „Idola”, w której zajęła 3. miejsce. W marcu 2016 roku Portugalczyk wydał debiutancki utwór „Excuse Me”, w którym łączył wpływy z różnych stron świata – od Kuby do Brazylii.

Na Festivalu da Canção zaprezentował utwór „Amar pelos dois” (Miłość dla dwojga) napisany przez jego siostrę. To pierwsza zwycięska piosenka, która została wykonana w języku narodowym od 2007. Od tamtego czasu wygrywały głównie piosenki w języku angielskim lub mieszane.

Portugalia bierze udział w Konkursie Piosenki Eurowizji od 1964 roku (fot. PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO)

źródło:
Zobacz więcej