RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

„PiS dobrem zwyciężaj”. Opozycja przygotowała plakaty

Opozycja wykorzystała wezwanie błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki „Zło dobrem zwyciężaj”, przekształcając je na własny użytek (fot. tt/@GDrobiszewski)

W Mińsku Mazowieckim pojawiły się plakaty z napisem „PiS dobrem zwyciężaj”. O akcji opozycji, wykorzystującej słowa bł. Jerzego Popiełuszki, poinformował portal wPolityce.pl.

Samochody kancelarii prezydenta obrzucone jajkami. Cztery osoby zatrzymane

Policja ujęła cztery osoby, które obrzuciły jajkami samochody wyjeżdżające z terenu pałacu prezydenckiego. Do zdarzenia doszło ok. godz. 17 na...

zobacz więcej

Opozycja wykorzystała wezwanie błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki „Zło dobrem zwyciężaj”, przekształcając je na własny użytek.

Z akcji dumny jest burmistrz Mińska Mazowieckiego Marcin Jakubowski. Napisał na Facebooku: „Wobec tego całego zła, jakie sączy się na nas z ośrodków „dobrej” zmiany, z telewizji Kurskiego, wobec faszystowskich marszów, pacyfikowania pokojowych demonstracji, ciągłego dzielenia społeczeństwa, poniżania ludzi szczególnie tych „gorszego sortu” czy „gorszej kategorii” pozostaje nam odwrócić ten pisowski biegun zła”.

Z plakatem sfotografował się polityk Platformy Andrzej Halicki. Zdjęcie zamieścił na Twitterze inny polityk tej partii, Grzegorz Drobiszewski.

Kontrowersyjne plakaty opozycji (fot. Adam Zawadzki)

Zjawisko narastającej agresji internetowej w wykonaniu burmistrza Mińska Mazowieckiego od kilku lat obserwuje dziennikarz Adam Zawadzki. Poproszony o komentarz do plakatów, które kpią z ewangelicznego cytatu, mówi: – To nie pierwszy przypadek, gdy sprawujący urząd burmistrza Marcin Jakubowski atakuje swoich oponentów w sposób urągający zasadom kultury – twierdzi.

– W przeszłości te ataki przyjmowały formę internetowego hejtu związanego np. z katastrofą smoleńską czy podsłuchiwania radnych opozycji. Robił to, wykorzystując do tego m.in. pracowników Urzędu Miasta wywodzących się z jego macierzystej partii. Chcę podkreślić, że nikt nikomu nie zabrania plakatowych wojen, jednak w tym przypadku zostały przekroczone kolejne granice. Do wyborów samorządowych został niecały rok - widać, że gdy brakuje argumentów, w dyskusji lokalnej sięga się po tanie propagandowe chwyty. Jak takie działania ocenią wyborcy? Czas pokaże – podsumowuje internauta.

Lider Obywateli RP przeprasza za atak na dziennikarkę, ale oskarża TVP

Lider Obywateli RP Paweł Kasprzak odniósł się do ataku na reporterkę TVP Info, która w piątek została zaatakowana przez mężczyznę, który...

zobacz więcej

Akty agresji

W piątek przed Sejmem została zaatakowana reporterka programu „W tyle wizji”. Podczas protestu jeden z ochroniarzy ruchu Obywatele RP nazwał dziennikarkę „k...”. Tego samego dnia członkowie ruchu na Krakowskim Przedmieściu obrzucili jajkami rządowe limuzyny.

Lider PiS Jarosław Kaczyński w niedzielę podczas obchodów 92. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej ocenił, że „kiedy patrzymy na obecny kształt naszego życia publicznego i społecznego, musimy pamiętać, że pojawiło się w nim bardzo wiele zła, coraz bardziej mającego poczucie bezkarności”.

– Gdy ci, którzy tam demonstrują, jeden z nich, mówi już o tym, że trzeba czekać na zwłoki, że niestety nie ma jeszcze zwłok, kiedy w sposób haniebny obraża się kobiety i to publicznie, przy kamerach, przy ludziach, to trzeba sobie powiedzieć: naszym zadaniem jest przywrócenie w Polsce przyzwoitości, normalności – podkreślił Jarosław Kaczyński.

źródło:
Zobacz więcej