RAPORT

Pogarda

Prace podkomisji smoleńskiej na finiszu. „Raport jeszcze wiosną”

Lotnisko Siewiernyj. Smoleńsk, Rosja, 10.04.2012. Po raz pierwszy od czasu katastrofy pod Smoleńskiem pokazano dziennikarzom wrak samolotu prezydenckiego TU-154M (fot. arch.PAP/Wojciech Pacewicz)
Lotnisko Siewiernyj. Smoleńsk, Rosja, 10.04.2012. Po raz pierwszy od czasu katastrofy pod Smoleńskiem pokazano dziennikarzom wrak samolotu prezydenckiego TU-154M (fot. arch.PAP/Wojciech Pacewicz)

Najnowsze

Popularne

Najprawdopodobniej za kilka miesięcy powstanie raport z prac tzw. podkomisji smoleńskiej – zadeklarował w radiowej Jedynce Antoni Macierewicz. Szef MON nie zdradził, czy znajdzie się w składzie gabinetu Mateusza Morawieckiego.

Antoni Macierewicz: Możecie mnie odwoływać

– Rosjanie przy pomocy ludzi podporządkowanych Donaldowi Tuskowi upokorzyli polskie wojsko – ocenił szef MON Antoni Macierewicz, cytowany przez...

zobacz więcej

– Wszystko wskazuje na to, że raport zostanie napisany i oczywiście opublikowany jeszcze wiosną – powiedział Antoni Macierewicz. Dodał, że w zasadzie cały materiał dowodowy już jest zgromadzony, a pozostała analiza dwóch-trzech ekspertyz.

Szef MON potwierdził, że w materiale dowodowym znajdują się też stenogramy z posiedzenia tzw. komisji Millera, która wcześniej badała katastrofę prezydenckiego tupolewa z 10 kwietnia 2010 roku.

Antoni Macierewicz powiedział, że materiały będące w posiadaniu podkomisji smoleńskiej obalają tezę, iż eksperci Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych dogłębnie, osobiście zbadali miejsce katastrofy. – To jest nieprawda, w materiałach, które pozostały po komisji Millera, jest jasno stwierdzone, że takich badań nie robili, że jedynie obserwowali badania, które robili Rosjanie, i korzystali z tego, co Rosjanie im powiedzieli – podkreślił minister obrony narodowej.

W niedzielę o tym, że za kilka miesięcy powstanie raport podkomisji badającej katastrofę prezydenckiego tupolewa, mówił podczas miesięcznicy smoleńskiej prezes PiS Jarosław Kaczyński.

„Będę oczekiwał z zainteresowaniem”

Antoni Macierewicz był też pytany o to, czy znajdzie się w składzie gabinetu Mateusza Morawieckiego. Według nieoficjalnych informacji PAP powołanie przez prezydenta Andrzeja Dudę nowego rządu zaplanowano w poniedziałek w godzinach popołudniowych.

– Bardzo się cieszę z tej informacji. Jeżeli jest rzeczywiście sprawdzona, zweryfikowana i jeżeli zamieni się w ciało, bo na razie to jest słowo. Będę oczekiwał z zainteresowaniem na ten moment – powiedział Antoni Macierewicz. Dodał, że w tej sprawie „nie ma żadnej informacji, którą mógłby przekazać publicznie”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej