RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Jarosław Kaczyński: Musimy przeciwstawić się agresywnemu złu

– Suwerenna, wolna, demokratyczna, przyzwoita i uczciwa Polska to nasz cel. Ten cel zostanie zrealizowany w tym pokoleniu. Zwyciężymy - mówił prezes PiS w niedzielę przed Pałacem Prezydenckim podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej. Jarosław Kaczyński wspomniał też o piątkowym ataku na dziennikarkę TVP. – W naszym życiu pojawiło się wiele zła – coraz bardziej bezczelnego, agresywnego i mającego poczucie bezkarności. Musimy mu się przeciwstawić – powiedział.

„Są siły poza Polską i w Polsce, które chcą, żeby w Polsce polała się krew”

– Cały czas mówię opozycji histerycznej – nie wyprowadzajcie ludzi na ulicę, bo nad emocjami nie da się na ulicy zapanować. Przy mnie, w kuluarach...

zobacz więcej

Lider PiS ocenił, że „kiedy patrzymy na obecny kształt naszego życia publicznego i społecznego, musimy pamiętać, że pojawiło się w nim bardzo wiele zła, coraz bardziej mającego poczucie bezkarności”. – I temu też trzeba się przeciwstawić – powiedział.

– To jest nasze zadanie. Gdy ci, którzy tam demonstrują, jeden z nich, mówi już o tym, że trzeba czekać na zwłoki, że niestety nie ma jeszcze zwłok, kiedy w sposób haniebny obraża się kobiety i to publicznie, przy kamerach, przy ludziach, to trzeba sobie powiedzieć: naszym zadaniem jest przywrócenie w Polsce przyzwoitości, normalności – podkreślił Jarosław Kaczyński.

Według prezesa PiS, „wrogowie chcą doprowadzić Polskę do kryzysu”. – Chcą doprowadzić do tego, by wróciło to, co Polskę niszczyło i okradało. Nie dopuścimy, żeby ten cel został zrealizowany – mówił.

Lider Obywateli RP przeprasza za atak na dziennikarkę, ale oskarża TVP

Lider Obywateli RP Paweł Kasprzak odniósł się do ataku na reporterkę TVP Info, która w piątek została zaatakowana przez mężczyznę, który...

zobacz więcej

Prezes PiS wspomniał też o katastrofie smoleńskiej. – Mogę powiedzieć to, o czym mówię od dawna, jesteśmy coraz bliżej. Kiedyś mówiłem to z głębokim przekonaniem, ale nie potrafiłem odpowiedzieć kiedy to będzie. Dziś jesteśmy przeświadczeni, że to już tylko kilka miesięcy, kilka miesięcy do momentu, w którym powstaną pomniki i kilka miesięcy do chwili, w którym będziemy mieli raport komisji smoleńskiej – powiedział Kaczyński.

– I można powiedzieć, że nasza misja, to, co dotąd traktowaliśmy jako ten cel główny, jako jej sens zostanie spełniona, ale kiedy patrzymy na obecny kształt naszego życia publicznego, naszego życia społecznego, to musimy pamiętać o jednym – te marsze się skończą, ale misja będzie trwała, bo w naszym życiu pojawiło się bardzo, bardzo wiele zła. Bardzo wiele zła, coraz bardziej bezczelnego, coraz bardziej agresywnego, coraz bardziej mającego poczucie bezkarności – dodał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej