Dyrektor Radia Maryja zapowiedział powstanie Muzeum Pamięć i Tożsamość

Założyciel i dyrektor rozgłośni radiowej Radio Maryja oraz Telewizji Trwam ojciec Tadeusz Rydzyk (fot. arch. PAP/ Tytus Żmijewski)

Dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk zapowiedział powstanie w Toruniu Muzeum Pamięć i Tożsamość; ma ono przedstawiać historię „od początku do św. Jana Pawła II”. Według planów muzeum ma zostać otwarte za dwa lata.

Obchody 26. rocznicy powstania Radia Maryja

Modlitwami i koncertem rozpoczęły się w sobotę w Toruniu obchody 26. rocznicy powstania Radia Maryja. Najważniejszą częścią uroczystości jest...

zobacz więcej

– Chcemy jeszcze jedną rzecz zrobić - Muzeum Pamięć i Tożsamość. Historia Polski jak ją widział, jak ją nam przekazywał św. Jan Paweł II; od początku aż do św. Jana Pawła II – powiedział o. Rydzyk w komunikacie emitowanym w Radiu Maryja. Redemptorysta podkreślił, że „robią to ci, którzy zrealizowali Muzeum Powstania Warszawskiego, ci państwo, którzy byli tam zaangażowani”.

– Trzeba myśleć o młodzieży, o dzieciach. Chcemy uczyć, właściwie formować dzieci i młodzież, by Polska była silna Bogiem, by Polacy kochali własną ojczyznę. (..) Pracujemy nad tym już parę lat. Chcemy zacząć jak najszybciej. Trzeba się spieszyć, obyśmy za dwa lata to muzeum otwarli – mówił o. Rydzyk.

Dyrektor Radia Maryja zaznaczył, że muzeum zostanie zlokalizowane pomiędzy sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II a akademikami Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

„Upominamy się o naprawę krzywd”. Błaszczak i Macierewicz na uroczystościach w Toruniu

– Dziś, kiedy mamy wolne państwo, upominamy się o naprawę krzywd, które wyrządzili Niemcy napadając na Polskę – mówił w sobotę w Toruniu Mariusz...

zobacz więcej

Produkcja filmu

O. Rydzyk poinformował też, że przygotowywana jest produkcja filmu „Nędzarz i madame”.

– Zauważmy w tym „madame” jest ukryte „Adam”. Chodzi tu o św. brata Alberta Chmielowskiego. Przepiękna postać, przepiękny scenariusz i robią to studenci i polscy aktorzy, a więc jest relacja mistrz - uczeń. Jest to również kształcenie studentów, jest to wielka przygoda. Autorem scenariusza i odpowiedzialnym za produkcję jest pan Witold Ludwig, tak jak w poprzednim filmie („Zerwany kłos”) – wskazał zakonnik.

W 2006 r. odbyła się premiera filmu fabularnego „Zerwany kłos” wyprodukowanego przez Fundację Lux Veritatis, a opartego na biografii błogosławionej bł. Karoliny Kózkówny. Występują w nim profesjonalni aktorzy i studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

Rozmowy w MSZ, spotkanie z o. Rydzykiem i wizyta w... zoo. Ludzie Trumpa w Warszawie

Nieoficjalna wizyta o dużym znaczeniu. W Polsce przebywają przedstawiciele amerykańskiej religijnej prawicy. Wśród nich jest dwóch doradców...

zobacz więcej

Park Pamięci Narodowej

W innym komunikacie o. Rydzyk zapowiedział powstanie Parku Pamięci Narodowej obok sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

– Zapraszamy do jego tworzenia wszystkich, różne grup patriotyczne w ojczyźnie i w Polonii. Zapraszamy także pojedyncze osoby. Mamy wiele do upamiętnienia. Park ten to okazja by wyrazić wdzięczność tym, na których – można powiedzieć – wyrastały i wyrastają następne pokolenia Polaków, dzięki których wierze, miłości i ofierze również my żyjemy. (...) Za rok setna rocznica odzyskania niepodległości, niech ten park już wtedy będzie, na ile możliwe, w całości wykończony – mówił o. Rydzyk.

źródło:

Zobacz więcej