Lider Obywateli RP przeprasza za atak na dziennikarkę, ale oskarża TVP

Lider Obywateli RP Paweł Kasprzak odniósł się do ataku na reporterkę TVP Info, która w piątek została zaatakowana przez mężczyznę, który prawdopodobnie ochraniał protest przed Sejmem. – Te słowa nie powinny paść. Nie jest to uczestnik naszego ruchu, ale mimo to nie odcinamy się od niego. Wręcz przeciwnie, będziemy go wspierać – powiedział Kasprzak.

Atak na dziennikarkę, gdzie są elity? „Milczą i aprobują łamanie prawa”

– To nie jest demokracja, to nie jest opozycja demokratyczna. To jest właśnie opozycja totalitarna, ponieważ postępowanie tego typu jest przejawem...

zobacz więcej

– Te słowa nie powinny byłby paść. Padły pomimo, że usiłowałem powstrzymać tego człowieka, który z nami współpracuje od wielu, wielu miesięcy, i któremu sporo zawdzięczamy. To nie jest to uczestnik naszego ruchu wbrew temu, co twierdzi TVP – powiedział Kasprzak.

Dodał jednak, że „nie zamierzamy się od niego odcinać, wręcz przeciwnie, zamierzamy mu pomagać w tych kłopotach, które niewątpliwie go czekają. Ponieważ ta nikczemna kampania propagandowa, która go spotkała, tym się między innymi charakteryzuje, że został zidentyfikowany z imienia i nazwiska i mamy przekonanie, że to jest początek nagonki na tego człowieka”.

TVP winna brutalnego ataku?

Paweł Kasprzak postanowił także wytłumaczyć zachowanie agresywnego i wulgarnego mężczyzny. – Mamy do czynienia również z takimi objawami frustracji, które towarzyszyły naszym ostatnim protestom. Są szeroko komentowane w prasie, zwłaszcza w Telewizji Polskiej, która tę sytuację aranżowała. Mówię o tych niedopuszczalnych słowach, które spotkały dziennikarkę reżimowej telewizji – stwierdził lider Obywateli RP i dodał, że taki pogląd mężczyzny, który w wulgarny sposób atakował dziennikarkę TVP „podziela w całej rozciągłości”.

Na koniec konferencji Kasprzak stwierdził jeszcze raz, że „panią reporter chce bardzo serdecznie, z ogromną przykrością, przeprosić za te jego słowa”.

Samochody kancelarii prezydenta obrzucone jajkami. Cztery osoby zatrzymane

Policja ujęła cztery osoby, które obrzuciły jajkami samochody wyjeżdżające z terenu pałacu prezydenckiego. Do zdarzenia doszło ok. godz. 17 na...

zobacz więcej

Do ataku na dziennikarkę i operatora TVP doszło w piątek przed Sejmem. – Sprzedawczyku! Kogo Ty nagrywasz? Obywatela, który walczył o tą Polskę, (…) abyś tutaj teraz stał i podjudzał!? Śmieciarzu jeden – krzyczał w stronę operatora jeden z ochroniarzy Obywateli RP

– Więcej mam szacunku dla „k…” spod latarni, niż dla Ciebie (Odpuść, do „g…a” się nie przemawia – słychać w tle). Tamta przynajmniej wie o co chodzi, a ty jesteś sprzedajna za nic…– zwrócił się do reporterki TVP.

Sytuacji przyglądał się Bartosz Kramek, przewodniczący rady fundacji „Otwarty Dialog”. Jednak w obronie reporterki stanęła kobieta.

TVP zawiadomi prokuraturę o ataku na reporterkę „W tyle wizji”

Zawiadomienie do prokuratury i prawne wsparcie dla zaatakowanej dziennikarki programu „W tyle wizji” zapowiada prezes Telewizji Polskiej. We wpisie zamieszczonym na Twitterze Jacek Kurski napisał: „TVP złoży zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z utrudnianiem wykonywania obowiązków służbowych i atakiem na naszą dziennikarkę.

Dodatkowo Telewizja Polska zapewni pełne prawne wsparcie atakowanej dziennikarce, jeżeli ta zdecyduje się wystąpić na drogę cywilną”.

źródło:
Zobacz więcej