RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Lider Obywateli RP przeprasza za atak na dziennikarkę, ale oskarża TVP

Lider Obywateli RP Paweł Kasprzak odniósł się do ataku na reporterkę TVP Info, która w piątek została zaatakowana przez mężczyznę, który prawdopodobnie ochraniał protest przed Sejmem. – Te słowa nie powinny paść. Nie jest to uczestnik naszego ruchu, ale mimo to nie odcinamy się od niego. Wręcz przeciwnie, będziemy go wspierać – powiedział Kasprzak.

Atak na dziennikarkę, gdzie są elity? „Milczą i aprobują łamanie prawa”

– To nie jest demokracja, to nie jest opozycja demokratyczna. To jest właśnie opozycja totalitarna, ponieważ postępowanie tego typu jest przejawem...

zobacz więcej

– Te słowa nie powinny byłby paść. Padły pomimo, że usiłowałem powstrzymać tego człowieka, który z nami współpracuje od wielu, wielu miesięcy, i któremu sporo zawdzięczamy. To nie jest to uczestnik naszego ruchu wbrew temu, co twierdzi TVP – powiedział Kasprzak.

Dodał jednak, że „nie zamierzamy się od niego odcinać, wręcz przeciwnie, zamierzamy mu pomagać w tych kłopotach, które niewątpliwie go czekają. Ponieważ ta nikczemna kampania propagandowa, która go spotkała, tym się między innymi charakteryzuje, że został zidentyfikowany z imienia i nazwiska i mamy przekonanie, że to jest początek nagonki na tego człowieka”.

TVP winna brutalnego ataku?

Paweł Kasprzak postanowił także wytłumaczyć zachowanie agresywnego i wulgarnego mężczyzny. – Mamy do czynienia również z takimi objawami frustracji, które towarzyszyły naszym ostatnim protestom. Są szeroko komentowane w prasie, zwłaszcza w Telewizji Polskiej, która tę sytuację aranżowała. Mówię o tych niedopuszczalnych słowach, które spotkały dziennikarkę reżimowej telewizji – stwierdził lider Obywateli RP i dodał, że taki pogląd mężczyzny, który w wulgarny sposób atakował dziennikarkę TVP „podziela w całej rozciągłości”.

Na koniec konferencji Kasprzak stwierdził jeszcze raz, że „panią reporter chce bardzo serdecznie, z ogromną przykrością, przeprosić za te jego słowa”.

Samochody kancelarii prezydenta obrzucone jajkami. Cztery osoby zatrzymane

Policja ujęła cztery osoby, które obrzuciły jajkami samochody wyjeżdżające z terenu pałacu prezydenckiego. Do zdarzenia doszło ok. godz. 17 na...

zobacz więcej

Do ataku na dziennikarkę i operatora TVP doszło w piątek przed Sejmem. – Sprzedawczyku! Kogo Ty nagrywasz? Obywatela, który walczył o tą Polskę, (…) abyś tutaj teraz stał i podjudzał!? Śmieciarzu jeden – krzyczał w stronę operatora jeden z ochroniarzy Obywateli RP

– Więcej mam szacunku dla „k…” spod latarni, niż dla Ciebie (Odpuść, do „g…a” się nie przemawia – słychać w tle). Tamta przynajmniej wie o co chodzi, a ty jesteś sprzedajna za nic…– zwrócił się do reporterki TVP.

Sytuacji przyglądał się Bartosz Kramek, przewodniczący rady fundacji „Otwarty Dialog”. Jednak w obronie reporterki stanęła kobieta.

TVP zawiadomi prokuraturę o ataku na reporterkę „W tyle wizji”

Zawiadomienie do prokuratury i prawne wsparcie dla zaatakowanej dziennikarki programu „W tyle wizji” zapowiada prezes Telewizji Polskiej. We wpisie zamieszczonym na Twitterze Jacek Kurski napisał: „TVP złoży zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z utrudnianiem wykonywania obowiązków służbowych i atakiem na naszą dziennikarkę.

Dodatkowo Telewizja Polska zapewni pełne prawne wsparcie atakowanej dziennikarce, jeżeli ta zdecyduje się wystąpić na drogę cywilną”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej