RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Modlitwa i kwiaty w 92. miesięcznicę katastrofy smoleńskiej

Najnowsze

Popularne

Dziś kolejna, 92. miesięcznica smoleńska. Obchody rozpoczęła poranna msza św. w warszawskim kościele seminaryjnym, odprawiona w intencji ofiar katastrofy. Po mszy jej uczestnicy przeszli przed Pałac Prezydencki, gdzie odmówili modlitwę w intencji tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki Marii i pozostałych ofiar.

„Strefy pożarów” zamiast „wybuchów”. Fałszerstwo komisji Millera?

Niepokojące ustalenia Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego pod Smoleńskiem. Jej przewodniczący prof. Kazimierz Nowaczyk ujawnił...

zobacz więcej

W porannych obchodach uczestniczyli m.in. Jarosław Kaczyński, Marek Kuchciński, Ryszard Terlecki, Stanisław Karczewski, Ryszard Czarnecki i Mariusz Błaszczak.

Główne uroczystości miesięcznicy odbędą się wieczorem. O godz. 19 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela przy ulicy Świętojańskiej odprawione zostanie nabożeństwo w intencji prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki Marii i ostatniego prezydenta na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego. Po mszy odbędzie się tradycyjnie Marsz Pamięci, który przejdzie przed Pałac Prezydencki, gdzie zostaną złożone kwiaty oraz zapalone znicze. Zaplanowane jest także przemówienie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, brata tragicznie zmarłego prezydenta.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej