RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Morawiecki rodziną Kaczyńskiego

Premier Mateusz Morawiecki i prezes Jarosław Kaczyński (fot. arch.PAP/Stanisław Rozpędzik)

– Mąż siostry przyszłego premiera jest bowiem potomkiem Szymona Jakuba Olszowskiego z Olszowy herbu Prus, który z kolei jest praprapradziadkiem (od strony matki) Jarosława Kaczyńskiego herbu Pomian – informuje portal zapisz.org.

Beata Szydło złożyła rezygnację, Mateusz Morawiecki kandydatem PiS na premiera

Mateusz Morawiecki zostanie nowym premierem – zdecydował Komitet Polityczny PiS. – Premier Beata Szydło na ręce komitetu politycznego PiS złożyła...

zobacz więcej

Informacja podana przez portal zapisz.org może być gratką dla fanów genealogii. Okazuje się bowiem, że Mateusz Morawiecki jest rodziną z Jarosławem Kaczyńskim. Nie jest to wprawdzie najbliższy krewny. Przyszły premier jest spowinowacony przez męża swojej siostry z prezesem Jarosławem Kaczyńskim. Jak? Opisuje to dokładnie portal zapisz.org. „Siostra przyszłego premiera, Marta Morawiecka, wyszła za mąż za Marka Rudnickiego. Jego rodzicami są Janusz Jerzy Rudnicki, urodzony w 1931 w Poznaniu, oraz Maria Natalia Andrzejewska h. Nałęcz, urodzona w 1934 w Niegibalicach w woj. kujawsko-pomorskim. Rodzicami Marii Andrzejewskiej byli Michał Andrzejewski h. Nałęcz (urodzony w roku 1897, zmarły w roku 1979 w Opolu) oraz Maria Olszowska z Olszowy h. Prus (urodzona w roku 1906, zmarły w roku 1960 w Opolu).

Jej matką była z kolei Joanna Helena Kosińska z Kosianki h. Rawicz (1882-1965), „ojcem zaś – Stefan Zygmunt Olszowski z Olszowy h. Prus (1868-1940). Jego z kolei matką była Karolina Zabłocka z Bełchatowa h. Łada (1844-1886), a ojcem – Władysław Stanisław Kostka Olszowski z Olszowy h. Prus (1836-1929).”

Z kolei matka Władysława Olszowskiego – Agnieszka z domu Gurbska, poślubiła Szymona Jakuba Olszowskiego z Olszowy h. Prus. Z tego małżeństwa urodziło się ośmioro dzieci – „cztery córki i czterech synów”. – „Jednym z owych synów był wspomniany Władysław Olszowski, a jedną z córek – Julia Emilia Magdalena Olszowska z Olszowy h. Prus, pra-prababcia Jarosława Kaczyńskiego” – pisze portal zapisz.org.

źródło:
Zobacz więcej