Mazurek: Jesteśmy jedną drużyną; zmieniają się ludzie, ale program nie

– Nie wolno zapominać, że my jesteśmy jedną drużyną na etapie działania i realizowania naszych programów. Zmieniają się ludzie, ale program nie – podkreśliła w rozmowie z dziennikarzami w czwartek rzecznik PiS Beata Mazurek.

Beata Szydło złożyła rezygnację, Mateusz Morawiecki kandydatem PiS na premiera

Mateusz Morawiecki zostanie nowym premierem – zdecydował Komitet Polityczny PiS. – Premier Beata Szydło na ręce komitetu politycznego PiS złożyła...

zobacz więcej

– Dziś mówimy o tym, że chcemy, by pani premier pełniła również ważną funkcję w polskim rządzie, bo na to zasługuje z całą pewnością swoją pracowitością, determinacją – mówiła Mazurek.

– Nie wolno zapominać, że my jesteśmy jedną drużyną na etapie działania i realizowania naszych programów. Zmieniają się ludzie, ale program nie. Najważniejsze jest to, byśmy wspólnie, jako drużyna realizowali program, dzięki któremu wygraliśmy wybory – dodała.

Mazurek dodała, że podczas Komitetu Politycznego nie rozmawiano na temat zmiany poszczególnych ministrów. – Mówiliśmy tylko w sposób ogólny o tym, że w związku z tą sytuacją zarówno w kraju, jak i za granicą wymagana jest korekta nie tylko poszczególnych stanowisk w rządzie, ale też jego kierownictwa. Stąd też taka nasza propozycja – mówiła rzeczniczka PiS.

Mazurek dopytywana o obsadzanie stanowisk poszczególnych ministrów stwierdziła, że dziś padła propozycja zmian na stanowisku premiera. – Sądzę, że jeżeli dojdzie do tego, że zostanie zaprzysiężony (Mateusz Morawiecki), to o szczegółach swojej pracy, tego, kogo widzi i gdzie, o tym powie – powiedziała Mazurek.

źródło:

Zobacz więcej