Sasin: Oczekiwałbym, że w przyszłym tygodniu sprawa nowego rządu zostanie zamknięta

Jacek Sasin z PiS stwierdził w TVP Info, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby do wtorku przeprowadzić wszystkie wymagane procedury związane z powołaniem nowego rządu. – Jestem spokojny, że nowy premier swoją misję przeprowadzi bardzo sprawnie – powiedział poseł Jarosław Porwich, poseł koła poselskiego Wolni i Solidarni.

Beata Szydło złożyła rezygnację, Mateusz Morawiecki kandydatem PiS na premiera

Mateusz Morawiecki zostanie nowym premierem – zdecydował Komitet Polityczny PiS. – Premier Beata Szydło na ręce komitetu politycznego PiS złożyła...

zobacz więcej

Tuż po ogłoszeniu decyzji o rezygnacji Beaty Szydło z funkcji szefowej rządu i przedstawieniu kandydatury Mateusza Morawieckiego sytuację tę komentowali politycy w studiu „Minęła 20”.

– Widząc skuteczność Mateusza Morawieckiego, szybko się upora z konstrukcją nowego rządu. I może nie na najbliższym posiedzeniu Sejmu w przyszłym tygodniu, ale na początku stycznia na noworocznym posiedzeniu Sejmu temat chyba będzie mógł być domknięty, żeby sprawy mogły w dalszym ciągu gładko iść – powiedział Jarosław Porwich i dodał, że trzyma kciuki i jest spokojny, że nowy premier swoją misję przeprowadzi bardzo sprawnie.

Jacek Sasin z PiS stwierdził, że oczekuje, że już na najbliższym posiedzeniu Sejmu, czyli w przyszłym tygodniu, sprawa nowego rządu zostanie zamknięta. Polityk PiS ocenił, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby do wtorku przeprowadzić wszystkie wymagane w takich sytuacjach procedury. Teraz prezydent musi przyjąć rezygnację i desygnować Morawieckiego na nowego premiera. – W ślad za tym idzie exposé wygłoszone w parlamencie, prezentacja rządu i uzyskanie wotum zaufania – wyjaśnił.

Pytany, czy Beata Szydło otrzyma propozycję przejścia do PE i czy Polska wycofa poparcie dla komisarz Bieńkowskiej, odpowiedział, że to przedwczesne spekulacje. Trzeba poczekać do wyborów do PE. – Z zapowiedzi wynika, że pani premier będzie dalej pracować w strukturach krajowej polityki – dodał Sasin.Dyskusja o nowej sytuacji

Porwich, członek koła poselskiego Wolni i Solidarni, ocenił, że wybór Mateusza Morawieckiego na premiera zmienia krajobraz polityczny. Polityk pytany, czy ten fakt w jakiś sposób zmieni linię polityczną prowadzoną dotychczas przez WiS, powiedział, że jeszcze dzisiaj koło poselskie będzie na ten temat rozmawiać. Dopytywany, czy WiS dołączy do koalicji Zjednoczonej Prawicy, Porwich podkreślił, że koło na razie buduje swoje struktury. – Koło poselskie Kornela Morawieckiego liczy dzisiaj sześciu posłów, cała szóstka się dzisiaj spotyka, za kilkadziesiąt minut w gronie poszerzonym, i będziemy dyskutować, jak się odnieść do tej nowej sytuacji – powiedział Porwich.

źródło:
Zobacz więcej