Wyjątkowe spotkanie pierwszej damy z wychowankami domów dziecka

Pierwsza dama oprowadziła po Pałacu Prezydenckim dzieci i młodzież z domów dziecka (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP)

Małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda spotkała się w czwartek z dziećmi i młodzieżą z domów dziecka; opowiadała gościom o roli pierwszej damy, oprowadziła je po wnętrzach Pałacu Prezydenckiego i w Ogrodzie Zimowym złożyła świąteczne życzenia.

Pierwsza Dama wsparła aukcję „Choinki Jedynki”. „Dostrzegajmy potrzeby innych”

Już po raz 14. radiowa Jedynka organizuje charytatywną aukcję „Choinki Jedynki”. Honorowy patronat nad imprezą objęła Pierwsza Dama, Agata...

zobacz więcej

Dzieci i młodzież z łódzkich domów dziecka obejrzeli m.in. prezydencką bibliotekę, która jest jednym z pomieszczeń znajdujących się w dyspozycji głowy państwa.

Goście zobaczyli też m.in. ekspozycję przygotowaną przez Muzeum Narodowe w Krakowie „Rodzime Zwyczaje i Obrzędy w Sztuce Polskiej XIX i XX wieku”. Małżonka prezydenta pokazała gościom także Salę Obrazową, w której zgromadzone są płótna ilustrujące najważniejsze i najbardziej uroczyście obchodzone przez Polaków święta – Boże Narodzenie oraz Wielkanoc.

Na zakończenie spotkania pierwsza dama zabrała gości do Ogrodu Zimowego, gdzie złożyła dzieciom i młodzieży oraz ich opiekunom życzenia świąteczne oraz noworoczne. Agata Kornhauser-Duda zachęcała młodych ludzi do włączenia się w obchody – przypadającego w 2018 r. – jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

źródło:

Zobacz więcej