„Ostatni moment na rekonstrukcję”, „to może okazać się ruchem w dobrą stronę”

– Będzie to bardzo skomplikowana operacja. Na nią jest, wydaje się, ostatni moment. Za kilka miesięcy mogłoby być już za późno – powiedział w programie „O co chodzi” publicysta Wojciech Mucha. Piotr Zaremba zwrócił uwagę, że okoliczności były wyjątkowe.
– Więc wahania Kaczyńskiego się zwiększały – stwierdził publicysta.

Zebranie Komitetu Politycznego PiS. Są pierwsze przecieki

Jeśli w czwartek władze PiS podejmą decyzję o zmianie premiera, desygnacja nowego szefa rządu mogłaby nastąpić w piątek, a zaprzysiężenie nowej...

zobacz więcej

Goście programu „O co chodzi” rozmawiali o rekonstrukcji rządu i jej okolicznościach. Wojciech Mucha z „Gazety Polskiej” i portalu Niezalezna.pl stwierdził, że jeśli Mateusz Morawiecki zostanie premierem, będzie miał przed sobą trudne zadanie.

– Bez bardzo głębokich korekt i wymiany kluczowych ministrów się nie obędzie. Przy pomocy starych narzędzi można otrzymać tylko takie same efekty. Będzie to bardzo skomplikowana operacja. Na nią jest, wydaje się, ostatni moment. Za kilka miesięcy mogłoby być już za późno. Bo weszlibyśmy w fazę wyborów samorządowych – ocenił Mucha.

Piotr Zaremba z tygodnika „Sieci” zwrócił uwagę na wyjątkowe okoliczności, w których istniało ryzyko, że prezydent Duda może kogoś z ministrów do nowego rządu nie powołać. – Więc wahania Kaczyńskiego się zwiększały. Był wniosek o wotum nieufności. Trzeba było na niego poczekać – wyliczał Zaremba. Jego zdaniem jednak rekonstrukcja może okazać się ruchem w dobrą stronę.źródło:
Zobacz więcej