Niemiecka kursantka oblała egzamin i „elką” pojechała na zakupy

Niemiecka kursantka oblała egzamin i „elką” pojechała na zakupy (fot. arch/PAP/Marcin Bielecki)

Niemałe zdziwienie wywołała swoim zachowaniem 30-letnia Niemka, która zdawała egzamin na prawo jazdy w Gorzowie Wlkp. Powodem nie jest fakt, że nie zdała. Przed sądem będzie musiała tłumaczyć się z tzw. krótkotrwałego użycia samochodu do nauki jazdy.

Prawo jazdy niepotrzebne. Litwa liberalizuje prawo

Już wkrótce kierowcy na Litwie będą mogli poruszać się pojazdami bez posiadania przy sobie prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego. Znowelizowane...

zobacz więcej

W środę kobieta przyjechała do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego (WORD) w Gorzowie Wlkp. na egzamin praktyczny. Nie zaliczyła jednak jazdy po mieście.

– Po powrocie do WORD-u i dość burzliwej rozmowie z instruktorem, kobieta wyszła z budynku, wsiadła do samochodu z „elką” na dachu i odjechała. Wróciła po około pół godzinie, oświadczając, że była na zakupach – powiedział w czwartek rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Pracownicy WORD-u o incydencie powiadomili policję. Teraz kursantce grozi proces za krótkotrwałe użycie pojazdu mechanicznego. To występek zagrożony karą od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia. Ma także zapłacić 500 zł mandatu za jazdę samochodem bez uprawnień.

źródło:

Zobacz więcej