Poczwórne trafienie podlaskich celników. Czery auta w pół godziny

Do sukcesu funkcjonariuszy podlaskiej KAS łapę przyłożyl owczarek belgijski Argo (fot. Krajowa Administracja Skarbowa)

Przemytnicy wpadali jak śliwki w kompot w ciągu pół godziny. Jechali czterema autami. W każdym celnicy znaleźli po 3 tysiące nielegalnych papierosów ukrytych w specjalnie przygotowanych skrytkach – dowiedział się portal tvp.info.

Produkowali milion papierosów na dobę. Nielegalna fabryka zlikwidowana

Ponad 2,8 mln. sztuk papierosów, linia produkcyjna, komponenty niezbędne do ich wytwarzania oraz aresztowane dwie osoby to finał akcji policjantów...

zobacz więcej

3.30 w nocy. Na przejście graniczne w Kuźnicy jeden po drugim wjeżdżają cztery samochody osobowe na białoruskich numerach rejestracyjnych. Za kierownicami siedzą obywatele Białorusi – 3 kobiety i mężczyzna. Wszyscy w wieku od 24 do 28 lat. Bez pasażerów.

Wpadali jeden po drugim


Liczyli zapewne, że komuś się uda. Ale wpadli wszyscy. Do ich porażki, a sukcesu podlaskich funkcjonariuszy łapę przyłożył służbowy owczarek belgijski Argo, który bezbłędnie typował miejsca ukrycia tytoniowej kontrabandy.

Papierosy ukryte były w specjalnie przerobionych samochodowych skrytkach. W każdym aucie po równo – około 3 tysiące nielegalnych paczek. Też miejsca były podobne. – Nic szczególnego. Chleb powszedni – mówi nam Maciej Czarnecki z Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku. Żadnej finezji. – Wielokrotnie wyciągaliśmy kontrabandę z takich skrytek – dodaje. Papierosy ukryto w przerobionych podłogach i sufitach, zbiornikach paliwa, progach i kokpitach. Łącznie aż 11,5 tys. paczek z białoruskimi znakami akcyzy. Gdyby trafiły na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 260 tys. złotych.

Przemytnicza szajka

We wszystkich czterech przypadkach Służba Celno-Skarbowa wszczęła sprawy karne skarbowe, rekwirując nielegalny towar, samochody przystosowane do ukrycia kontrabandy oraz zabezpieczając telefony komórkowe przemytników. Funkcjonariusze przyznają, że zwrócą uwagę na wątek ich współpracy między sobą.

źródło:
Zobacz więcej