Zebranie Komitetu Politycznego PiS. Są pierwsze przecieki

Według doniesień medialnych to wicepremier Mateusz Morawiecki ma zastąpić Szydło na stanowisku premiera (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Jeśli w czwartek władze PiS podejmą decyzję o zmianie premiera, desygnacja nowego szefa rządu mogłaby nastąpić w piątek, a zaprzysiężenie nowej Rady Ministrów - we wtorek - wynika z informacji PAP ze źródeł w PiS.

Ryszard Terlecki: Dziś decyzja w sprawie stanowiska premiera

– Komitet Polityczny PiS dziś wieczorem podejmie decyzję, czy rekonstrukcja rządu będzie obejmowała także stanowisko premiera – poinformował w...

zobacz więcej

Do siedziby partii przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie przybyła w czwartek po południu premier Beata Szydło oraz wicepremier Mateusz Morawiecki. Według doniesień medialnych to Morawiecki ma zastąpić Szydło na stanowisku premiera.

Rzecznik PiS Beata Mazurek mówiła w ostatnich dniach, że nie jest tajemnicą, że taka kandydatura się pojawiła. W czwartek o godz. 18 zbierze się Komitet Polityczny PiS, którego tematem ma być rekonstrukcja rządu. Następnie – o godz. 20 – w siedzibie PiS obradować będzie klub Prawa i Sprawiedliwości.

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował w czwartek, że tego dnia zapadnie decyzja, czy będzie zmiana premiera. Pytany, czy w partii rozważa się, aby to prezes PiS Jarosław Kaczyński został premierem, Terlecki powiedział: „To jest oczywiście rozwiązanie najbardziej naturalne”.

– Ale bierzemy też pod uwagę inne kwestie, także przekierowanie naszych działań z polityki na gospodarkę. Pozycja Jarosława Kaczyńskiego oczywiście w żaden sposób i w żadnych okolicznościach nie będzie podważona. Natomiast wybór ekipy, która będzie realizować ten plan, należy do niego i do Komitetu Politycznego PiS – powiedział szef klubu PiS.

źródło:

Zobacz więcej