RAPORT

Demaskujemy fake newsy

Mariusz Błaszczak: Rząd nie wycofa się z decyzji o nieprzyjmowaniu uchodźców

Komisja Europejska poinformowała o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawy przeciwko Polsce, Węgrom i Czechom w związku z niewykonaniem przez te kraje decyzji o relokacji uchodźców (fot. REUTERS/Pascal Rossignol)

– Rząd PiS nie wycofa się z decyzji, która odrzuca postanowienia koalicji PO-PSL ws. przyjmowania uchodźców. – Najważniejsze jest bezpieczeństwo – oświadczył szef MSWiA Mariusz Błaszczak, komentując decyzję KE o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawy przeciwko Polsce.

Jest pozew KE przeciwko Polsce za odmowę przyjęcia uchodźców

Komisja Europejska skierowała do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawę przeciwko Polsce, Węgrom i Czechom w związku z niewykonaniem przez te kraje...

zobacz więcej

Wcześniej Komisja Europejska poinformowała o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawy przeciwko Polsce, Węgrom i Czechom w związku z niewykonaniem przez te kraje decyzji o relokacji uchodźców.

Szef MSWiA podkreślił, że z całą pewnością rząd PiS nie wycofa się z decyzji, która odrzuca postanowienia koalicji PO-PSL ws. przyjmowania uchodźców.
– Najważniejsze jest to, że rząd nie wycofa się z tej decyzji. Uważamy, że najważniejsze jest bezpieczeństwo. To Polacy decydują, kogo zapraszają do Polski, a nie zagranica – powiedział Błaszczak w TVP Info.

– Doświadczenia pokazują, że system relokacji się nie sprawdził. To system, który przynosi zagrożenie. Degraduje państwa, całe miasta, dzielnice miast, dlatego że społeczności, które napływają do Europy nie dość, że nie integrują się z Europejczykami, to jeszcze stanowią zaplecze dla terrorystów islamskich – powiedział szef MSWiA.

źródło:

Zobacz więcej