Amerykański żołnierz pobity i okradziony w Giżycku. Są zarzuty

Dwaj podejrzani to młodzi, około 20-letni mieszkańcy Giżycka (fot. Shutterstock/Sakdawut Tangtongsap)

Dwaj młodzi mężczyźni z Giżycka są podejrzani o brutalne pobicie i napad rabunkowy na żołnierza armii amerykańskiej oraz pobicie cywilnego pracownika tej armii – poinformował prokurator rejonowy Grzegorz Ryński. Do awantury doszło w nocy z soboty na niedzielę.

Ciężko pobili amerykańskiego żołnierza. Trzy osoby zatrzymane

W Giżycku pobito amerykańskiego żołnierza i towarzyszącego mu pracownika cywilnego armii USA. Policja zatrzymała trzy osoby mające związek z...

zobacz więcej

Do napadu doszło w Giżycku; obaj Amerykanie spędzali wolny czas w jednym z lokali. Gdy z niego wyszli, doszło najpierw do utarczki słownej między trzema mężczyznami a Amerykanami. Pracownik cywilny amerykańskiego wojska został pobity przez Polaków; konflikt został jednak załagodzony i mężczyźni się rozstali.

Po jakimś czasie, w drodze powrotnej, Amerykanie zostali ponownie zaatakowani. Sprawcy brutalnie pobili żołnierza, zabrali mu dokumenty, portfel, telefon komórkowy i inne rzeczy osobiste. Prokuratura informowała o poważnych obrażeniach – z urazami twarzoczaszki żołnierz został przewieziony do szpitala w Niemczech.

Policja we współpracy z prokuraturą w poniedziałek zatrzymała trzech mężczyzn mających związek z napadem. We wtorek śledczy postawili zarzuty dwóm podejrzanym, a trzeciego mężczyznę, wobec braku materiału dowodowego, zwolniono do domu.

Jak powiedział giżycki prokurator rejonowy Grzegorz Ryński, wobec jednego z podejrzanych śledczy wystąpili już do sądu rejonowego w Giżycku o zastosowanie tymczasowego aresztu. Z drugim podejrzanym prokurator wykonuje jeszcze czynności i po ich zakończeniu zapadnie decyzja co do wniosku o areszt – dodał.

Dwaj podejrzani to młodzi, około 20-letni mieszkańcy Giżycka. Jak ustaliła prokuratura, we wrześniu tego roku brali już udział w pobiciu innej osoby.

źródło:

Zobacz więcej