„Krucjata Młodych” w modlitwie „o nawrócenie prezydenta Słupska”

Około osiemdziesięciu osób modliło się w poniedziałek przed Urzędem Miejskim w Słupsku. (fot. FB/KrucjataMlodych)

– Słupsk to specyficzne miasto, gdzie chcieliśmy pokazać, że troszczymy się o odnowę moralną miasta i uznaliśmy, że najlepszą formą będzie modlitwa, bo wtedy, kiedy ludzkie środki zawodzą pozostaje ona. Modliliśmy się też o nawrócenie prezydenta miasta Słupska, pana Roberta Biedronia, który jest zadeklarowanym homoseksualistą – powiedział portalowi TVP Info Maciej Maleszyk z „Krucjaty Młodych”, organizator wydarzenia.

„Różaniec na wybrzeżu” – Irlandczycy biorą przykład z Polaków

W Irlandii odbył się wczoraj „Różaniec na wybrzeżu”. W sumie modlono się w 280 miejscach, również w Irlandii Północnej.

zobacz więcej

Około osiemdziesięciu osób modliło się w poniedziałek przed Urzędem Miejskim w Słupsku. Wierni korzystali między innymi ze słów pieśni do Najświętszego Serca Bożego, poświęcając Mu ojczyznę, miasta, rodziny i samych siebie. Prosili też o wstawiennictwo w intencji nawrócenia wrogów Kościoła. Podczas modlitwy błogosławieństwa udzielił zgromadzonym ksiądz prałat Jan Giriatowicz.

- Różańce publiczne organizujemy już od jakiegoś czasu, w Polsce odbyło się ich już ponad 100. W związku z tym, że w tym roku odbywa się setna rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie, odpowiadamy na apel Matki Bożej, żebyśmy odmawiali różaniec. Chcemy przenieść różaniec do sfery publicznej, żeby bardziej unaocznić potrzebę jego odmawiania – dodał organizator akcji w rozmowie z portalem TVP Info.

Do akcji na Twitterze odniósł się prezydent Słupska Robert Bierdroń. „Odnowiony mogę przystąpić do dalszej pracy. Dziękuję za modlitwę, ale i bez niej radzę sobie chyba całkiem nieźle” – napisał.

źródło:
Zobacz więcej