Poznamy dziś nazwisko nowego premiera? „Z pewnością”

(fot. PAP/Paweł Supernak)

– Z pewnością poznamy dzisiaj nazwisko nowego premiera; czy zostanie nim prezes PiS Jarosław Kaczyński - okaże się dopiero koło południa – poinformował w czwartek wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS).

Terlecki pytany w Sejmie, czy poznamy dzisiaj nazwisko nowego premiera, odparł: – Z pewnością". Dopytywany, czy zostanie nim prezes PiS Jarosław Kaczyński, wskazał, że to „okaże się dopiero koło południa”.

Z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy w czwartek ok. godz. 9.30 odbędzie się spotkanie, w którym będą uczestniczyć premier Beata Szydło i prezes PiS Jarosław Kaczyński – poinformowała k kancelaria prezydenta. Jak dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do władz PiS, spotkanie ma dotyczyć m.in. rekonstrukcji rządu.


W Sejmie debata nad wnioskiem nieufności wobec rządu premier Beaty Szydło

Komitet Polityczny PiS

W czwartek po południu zbierze się Komitet Polityczny PiS; rozmowy będą dotyczył m.in. rekonstrukcji rządu. Po spotkaniu Komitetu Politycznego odbędzie się posiedzenie klubu PiS. Według rzeczniczki PiS Beaty Mazurek, nie jest tajemnicą, iż pojawiła się propozycja kandydatury na premiera Mateusz Morawieckiego, choć - jak dodała - decyzji jeszcze nie ma. W poniedziałek lider PiS Jarosław Kaczyński spotkał się m.in z szefami okręgów partii i szefami wojewódzkich zespołów samorządowych. Według informacji PAP rozmawiano m.in. o "spodziewanej w grudniu" rekonstrukcji rządu.

źródło:

Zobacz więcej