Sellin: Postulat zmian wynika z tego, że są inne zadania

– Wygląda na to, że temat rekonstrukcji rządu będzie dokończony jeszcze w tym miesiącu, na pewno przed świętami – powiedział w programie „Kwadrans polityczny” TVP1 Jarosław Sellin (PiS), sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podkreślił, że postulat zmian wynika z tego, że przed rządem „są inne zadania”.

Poznamy dziś nazwisko nowego premiera? „Z pewnością”

– Z pewnością poznamy dzisiaj nazwisko nowego premiera; czy zostanie nim prezes PiS Jarosław Kaczyński - okaże się dopiero koło południa –...

zobacz więcej

Prezydent Andrzej Duda zaprosił na spotkanie premier Beatę Szydło i prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Również w czwartek, po spotkaniu Komitetu Politycznego PiS, odbędzie się wyjazdowe posiedzenie klubu Prawa i Sprawiedliwości.

– Politycy z mojego obozu politycznego już od dłuższego czasu zapowiadają rekonstrukcję rządu. Te wszystkie spotkania, i to poranne, i zwołany komitet polityczny PiS na późne popołudnie, i wieczorne zebranie klubu parlamentarnego, to są właśnie spotkania, gdzie będą te decyzje wypracowywane – powiedział w TVP1 wiceminister kultury Jarosław Sellin.

Zapytany, czy decyzji można spodziewać się jeszcze dziś, odparł: „tego na sto procent nie wiem”. – Wygląda na to, że temat rekonstrukcji rządu będzie dokończony jeszcze w tym miesiącu, na pewno przed świętami – zapewnił.

– Jeden z przywódców mojego obozu politycznego (Beata Szydło – red.) powiedział, że ten temat, który rzeczywiście ciągnie się już długo, mówię o dyskusji o rekonstrukcji rządu, powinien być zakończony przed świętami, a posiedzenie Sejmu tylko jedno jeszcze przed nami w przyszłym tygodniu. Myślę że to jest ten horyzont czasowy – mówił Jarosław Sellin.

Spotkanie u prezydenta. Zaprosił premier i prezesa PiS

Prezydent Andrzej Duda zaprosił na śniadanie premier Beatę Szydło i prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Do spotkania dojdzie...

zobacz więcej

Nie chodzi o wizeruneka

Zapytany o powody rekonstrukcji, powiedział: – Traktujemy to, co robimy, drużynowo. Myślimy o tym, jakie są wyzwania przed nami, jakie są zadania do wykonania, i do tego dopasowujemy optymalną strukturę personalną. Postulat zmian wynika z tego, że są inne zadania na kolejne dwa lata niż te które zrealizowaliśmy przez ostatnie dwa lata i do tych zadań dopasowuje się optymalny skład personalny – wyjaśnił.

Zapewnił, że nie chodzi o zmianę wizerunku rządu. – Nie jesteśmy środowiskiem które nadmiernie skupia się na wizerunku, to było charakterystyczne raczej dla Donalda Tuska i jego ekipy, że wszystko było temu podporządkowane. Bardziej się koncentrujemy na realizowaniu programu wyborczego – zadeklarował poseł Sellin.

źródło:
Zobacz więcej