Spotkanie u prezydenta. Zaprosił premier i prezesa PiS

Zakończyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z premier Beatą Szydło i prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim. Zaczęło się ono ok. godz. 10 w Pałacu Prezydenckim. W spotkaniu, zorganizowanym z inicjatywy prezydenta, uczestniczył także marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

„To nie będzie żadna rekonstrukcja, tylko zupełnie nowy układ”

– Mateusz Morawiecki stanie się kimś w rodzaju sukcesora. I ten układ sił, który do tej pory znamy, powoli będzie odchodził w przeszłość –...

zobacz więcej

Spotkanie zostało nieoczekiwanie zapowiedziane rano na twitterowym profilu Kancelarii Prezydenta. „Z inicjatywy Prezydenta RP Andrzej Duda w czwartek ok. godz. 9:30 odbędzie się spotkanie, w którym będą uczestniczyć premier Beata Szydło i prezes PiS Jarosław Kaczyński” – głosił komunikat.

Jak dowiedziała się Polska Agencja Prasowa ze źródeł zbliżonych do władz Prawa i Sprawiedliwości, spotkanie miało dotyczyć między innymi rekonstrukcji rządu. Bliższe informacje nie są jednak znane. Nie podał ich także na krótkim wystąpieniu dla dziennikarzy rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Poinformował tylko, że Andrzej Duda wyraził swoje oczekiwanie, żeby temat rekonstrukcji rządu został zamknięty tak szybko, jak to jest możliwe, by przeciąć wszelkie spekulacje co do tej kwestii.

W tym czasie w Sejmie trwała debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności dla rządu.

Premier: Wniosek o wotum nieufności jest żałosny

Wniosek PO o konstruktywne wotum nieufności dla rządu jest żałosny, to stek bzdur i kłamstw – oceniła premier Beata Szydło. Jej zdaniem we wniosku...

zobacz więcej

Wyjazdowe posiedzenie klubu PiS

Również w czwartek, po spotkaniu Komitetu Politycznego PiS, odbędzie się wyjazdowe posiedzenie klubu Prawa i Sprawiedliwości – zapowiedziała wcześniej rzeczniczka partii Beata Mazurek. Według nieoficjalnych informacji posiedzenie klubu zaplanowano na godz. 21 i będzie dotyczyć m.in. rekonstrukcji rządu.

W dyskusji, kto miałby zostać premierem, najczęściej wymieniane jest nazwisko Mateusza Morawieckiego.

W poniedziałek lider PiS Jarosław Kaczyński spotkał się m.in. z szefami okręgów partii i szefami wojewódzkich zespołów samorządowych. Rozmawiano m.in. o „spodziewanej w grudniu” rekonstrukcji rządu.

W wywiadzie dla TV Trwam w środę premier Beata Szydło oceniła, że rozmowy o rekonstrukcji rządu toczą się zbyt długo. Jak mówiła, sama zapowiedziała zmiany, przygotowała propozycje i je przedstawiła.

– Ten okres był zbyt długi i chciałabym, żeby się zakończył – dodała. Wyraziła przekonanie, że przedłużanie tematu rekonstrukcji „szkodzi Polsce”.

źródło:
Zobacz więcej