Pocałunek zza grobu. Opublikowano nieznane zdjęcia Bonnie i Clyde’a

Bonnie i Clyde dokonali co najmniej 13 morderstw (fot. TT)

Dwójka zakochanych czule całuje się na poboczu drogi. To nie miła pamiątka po letniej miłości, tylko ostatnie chwile życia Bonnie i Clyde’a, najsłynniejszej pary przestępców w historii USA. Właśnie opublikowano ich nieznane zdjęcia.

Kpili z prawa, zginęli w zasadzce. Mija 80 lat od śmierci Bonnie i Clyde'a

Gangsterska para Bonnie Parker i Clyde Barrow zginęła 23 maja 1934 r. w policyjnej obławie. Słynni przestępcy stali się bohaterami amerykańskiej...

zobacz więcej

W galerii Photographs Do Not Bend w Dallas wystawiono również zdjęcia wykonane po śmierci bandytów, którzy zginęli w strzelaninie z policją. Przedstawiają zmasakrowane ciała, gdyż każde z kochanków zostało trafionych co najmniej 50 pociskami.

Bonnie Elizabeth Parker i Clyde Chestnut Barrow działali w latach 30. ubiegłego wieku, w czasach Wielkiego Kryzysu. Początkowo popełniali drobne przestępstwa, jak kradzieże, rozboje czy włamania.

Kiedy Clyde został skazany na dwa lata więzienia, ukochana przeszmuglowała do więzienia pistolet, dzięki któremu zdołał uciec. Trafił do surowszego więzienia stanowego w Eastham w Teksasie. Po odsiadce para zorganizowała gang popełniający najcięższe zbrodnie.

FBI przypisuje im 13 morderstw oraz wiele porwań dla okupu i napadów na banki. 24-letnia Bonnie i rok starszy Clyde zginęli w policyjnej zasadzce na drodze w parafii Bienville w stanie Luizjana.

źródło:
Zobacz więcej