Najchętniej inwestujemy w nieruchomości

Inwestowanie w nieruchomości jest uważane za najlepszą metodę lokowania pieniędzy (fot. Pexels)

Niezależnie od skali zamożności, bogaci Polacy najchętniej inwestują w nieruchomości – informuje „Puls Biznesu”. Innymi popularnymi metodami na wzbogacenie się są inwestycje w akcje czy start-upy.

Ranking najbogatszych Polaków przed czterdziestką. Znane nazwiska i niespodzianki

Tygodnik „Wprost” opublikował listę 40 najbogatszych Polaków przed czterdziestką. Znaleźli się na niej m.in. Dominika i Sebastian Kulczykowie,...

zobacz więcej

64 proc. osób z dochodami co najmniej 20 tys. brutto miesięcznie inwestuje lub inwestowało w nieruchomości, a kolejne 26 proc. planuje to w przyszłości. Takie dane przedstawił KPMG po badaniu ankietowym przeprowadzonym na grupie zamożnych Polaków.

Gazeta wskazuje, że w całej populacji mieszkanie – i w mniejszym stopniu inne nieruchomości – uznawane są za najlepszy sposób na lokowanie pieniędzy.

Poza tymi inwestycjami dobrze zarabiający rodacy chętnie powierzają pieniądze również bankom, funduszom inwestycyjnym, co drugi ma akcje, a dwóch na trzech nie stroni od giełdy. Spory odsetek gotowy jest na ryzyko inwestycji w start-upy.

Liczba osób zamożnych, tj. tych, którzy zarabiają powyżej 7,1 tys. zł brutto, przekroczyła w 2016 r. 1 mln. KPMG szacuje, że w tym roku wzrośnie do 1,1 mln, zaś w ciągu najbliższych trzech lat – do 1,4 mln.

źródło:
Zobacz więcej