Rafał Grupiński z PO szarpie reportera TVP Info

Skandaliczne zachowanie przewodniczącego klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Rafała Grupińskiego w Sejmie. Poseł PO w trakcie udzielania odpowiedzi dziennikarzowi TVP Info Łukaszowi Sitkowi stracił nad sobą panowanie i próbował wyszarpnąć mikrofon. Do zajścia doszło na schodach w holu głównym polskiego parlamentu.

Poseł PO do dziennikarza TVP Info: skończy pan jak Urban

W trakcie spotkania posła Platformy Obywatelskiej Tomasza Lenza z dziennikarzami doszło do spięcia między politykiem a reporterem TVP Info. –...

zobacz więcej

Poseł Grupiński próbował wytłumaczyć się z opublikowanego niedawno przez portal niezależna.pl filmiku nagranego w lipcu, w którym politycy PO opuszczają siedzibę partii przy ul. Wiejskiej w towarzystwie grupy sędziów. Sędziowie, wśród których byli m.in.: rzecznik KRS Waldemar Żurek, pierwsza prezes SN Małgorzata Gersdorf, b. prezes TK Andrzej Rzepliński czy b. przewodniczący Trybunału Stanu Adam Strzembosz wszyscy dali się poznać jako zdecydowani przeciwnicy reformy wymiaru sprawiedliwości, którą próbuje przeprowadzić rząd Beaty Szydło wraz z Prezydentem RP Andrzejem Dudą.

Sędziowie, którzy zgodnie z literą prawa muszą zachowywać apolityczność, ewidentnie odbywali spotkanie z politykami PO w gorącym okresie debaty nad rządowymi projektami ustaw o KRS i SN.

Po pytaniu redaktora Sitka: „Co udało się ustalić na tym spotkaniu i dlaczego w siedzibie Platformy Obywatelskiej się spotykacie z sędziami, którzy mają być niezawiśli?” poseł Grupiński stracił panowanie nad sobą i chwycił mikrofon dziennikarza. Następnie próbował go wyrwać reporterowi „Minęła dwudziesta”, pokrzykując „Niech Pan przestanie mi z tą propagandą!”. Redaktor Łukasz Sitek zwrócił uwagę posłowi i poprosił by ten przestał szarpać mikrofon, co ostatecznie uspokoiło przewodniczącego klubu parlamentarnego PO.

źródło:
Zobacz więcej