RAPORT

Pogarda

„Polskie służby były rozpracowywane za własną zgodą przez służby rosyjskie”

Najnowsze

Popularne

– Angażowanie się takich ludzi, jak Donald Tusk, w obronę ludzi podejrzewanych o taką współpracę jest czymś nieprzyzwoitym i szkodliwym dla bezpieczeństwa Europy – powiedział w programie „Minęła dwudziesta” szef MON Antoni Macierewicz. W ten sposób skomentował zarzuty dla byłych szefów SKW gen. bryg. rez. Piotra Pytla i gen. Janusza Noska.

Tusk murem za Noskiem. Cztery lata temu odwołał go ze stanowiska szefa SKW

„Jestem dumny, że jako premier mogłem współpracować z generałami Pytlem i Noskiem. Byli i są wzorem odpowiedzialności, patriotyzmu i honoru” –...

zobacz więcej

Dwaj byli szefowie SKW gen. Piotr Pytel i gen. Janusz Nosek usłyszeli zmienione zarzuty w śledztwie ws. współpracy SKW z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa.

– Chodzi o w pełni świadomą współpracę ludzi na szczeblu szefów Kontrwywiadu Wojskowego, z punktu wiedzenia bezpieczeństwa militarnego Polski najważniejszej służby mającej gwarantować Polakom bezpieczeństwo. Chodzi o nielegalną współpracę ze szpiegami rosyjskimi. Za to ci panowie mają dzisiaj zarzuty – wyjaśnił w TVP Info szef MON Antoni Macierewicz.

„Najgorsza zdrada”

– Rozmawiamy o sytuacji, która w potocznym języku, bez względu na to, jak by była ujmowana prawnie, dotyczy najgorszej zdrady, jakiej może się dopuścić Polak, zwłaszcza Polak, którego obowiązkiem służbowym jest strzec bezpieczeństwa ojczyzny. I to się wszystko dzieje w bardzo szczególnym i dramatycznym momencie – po tragedii smoleńskiej – dodał gość programu.

Minister Macierewicz ocenił, że polskie służby były rozpracowywane za własną zgodą przez służby rosyjskie. Trudno to, jego zdaniem, nazwać współpracą. – Mamy do czynienia z rozpracowywaniem służb polskich, polskiego świata politycznego i bezpieczeństwa polskiego przez stronę rosyjską – powiedział.

– Angażowanie się takich ludzi, jak Donald Tusk, w obronę ludzi podejrzewanych o taką współpracę jest czymś nieprzyzwoitym i szkodliwym dla bezpieczeństwa Europy – stwierdził komentując tweeta byłego premiera, który napisał, że Nosek i Pytel są wzorem odpowiedzialności, patriotyzmu i honoru.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej