„To nie będzie żadna rekonstrukcja, tylko zupełnie nowy układ”

– Mateusz Morawiecki stanie się kimś w rodzaju sukcesora. I ten układ sił, który do tej pory znamy, powoli będzie odchodził w przeszłość – powiedział w programie „O co chodzi” Michał Karnowski z „Sieci”. – Pytanie, czy elektorat polubi Mateusza Morawieckiego – stwierdził Piotr Semka i dodał, że większość wyborców Prawa i Sprawiedliwości nie rozumie, czemu premier Beata Szydło ma być ukarana po dwóch latach dobrych rządów.

„Obecnie trwają rozmowy, konsultacje”, „to jest tweet pożegnalny pani premier”

– Przede wszystkim Polska, a nie interes partyjny są najważniejsze w tym wszystkim. My robimy swoje. Jeżeli przyjdzie moment na rekonstrukcję...

zobacz więcej

Publicyści Michał Karnowski z „Sieci” oraz Piotr Semka rozmawiali w TVP Info na temat zapowiadanej rekonstrukcji rządu.

– W mojej ocenie to nie będzie żadna rekonstrukcja tylko to będzie rekonfiguracja układu czyli zupełnie nowy układ. Twierdzę, że będziemy mieli do czynienia z postPiS-em – powiedział Karnowski i dodał, że Mateusz Morawiecki stanie się kimś w rodzaju sukcesora. Jego zdaniem ten układ sił, który do tej pory znamy powoli będzie odchodził w przeszłość. Karnowski podkreślił, że to będzie zupełnie inny styl przywództwa, mniej więzi emocjonalnej. – Bardziej korporacyjny. Mateusz Morawiecki stawia zupełnie inne akcenty – ocenił i dodał, że siłą rzeczy będzie ciągnęło go w stronę gospodarki. Jako bardzo prawdopodobne ocenił, że Morawiecki stanie na czele rządu.

– Pytanie jest czy elektorat polubi Mateusza Morawieckiego – stwierdził Piotr Semka i przypomniał, że podczas wyborów wiadomo było kto zostanie premierem. – Nie ma takiego wrażenia w dużej części elektoratu, że Beata Szydło się nie sprawdziła i to jest absolutnie nieczytelne – stwierdził Semka. Jego zdaniem elektorat PiS ma bardzo dobre wrażania z rządów Beaty Szydło. – Wprowadzała element pewnego uspokojenia. Pewności siebie. Większość elektoratu PiS nie rozumie, czemu ona ma być ukarana po dwóch latach – powiedział publicysta.źródło:
Zobacz więcej