RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Korupcja na warszawskiej uczelni. CBA zatrzymało siedmiu naukowców z WAT

Do przestępstw miało dochodzić w latach 2014-15 (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)
Do przestępstw miało dochodzić w latach 2014-15 (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)

CBA zatrzymało siedmiu naukowców z Wojskowej Akademii Technicznej. Sprawa dotyczy wyłudzania pieniędzy z uczelni na fikcyjne prace naukowe. Zatrzymani są podejrzani o przestępstwa korupcyjne. – Trwają przeszukania mieszkań zatrzymanych – poinformował Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA.

Żandarmeria Wojskowa zatrzymała byłego szefa SKW gen. Piotra Pytla

Były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego gen. bryg. rez. Piotr Pytel został zatrzymany na wniosek wydziału ds. wojskowych Prokuratury Okręgowej w...

zobacz więcej

Informację o zatrzymaniu tych osób przez funkcjonariuszy białostockiej delegatury CBA potwierdził Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura. – W tym śledztwie wcześniej zatrzymaliśmy 16 osób – przypomniał.

Powiedział, że obecnie zatrzymani to profesorowie, doktorzy i pracownicy naukowi wojskowej uczelni. Do zatrzymań doszło w ich mieszkaniach, a jedna osoba została zatrzymana w swoim biurze na kampusie. – Czynności z zatrzymanymi trwają. Przeszukujemy też mieszkania i ich biura na WAT – podał.

Według nieoficjalnych informacji PAP, wśród zatrzymanych są obecni prorektor ds. naukowych uczelni, prorektor ds. kształcenia i inne osoby. Śledztwo nadzorowane jest przez podlaski oddział zamiejscowy Prokuratury Krajowej, ale zatrzymani nie będą przewożeni do Białegostoku, zarzuty zostaną postawione im w Warszawie – dowiedziała się PAP.

Do przestępstw miało dochodzić w latach 2014-15.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej