Raport

Epidemia koronawirusa

Ponad 300 kg narkotyków poszło z dymem

280 kg marihuany, 12 kg amfetaminy, 8 kg MDMA, kokainy i dopalaczy trafiło do specjalnego pieca i poszło z dymem. To roczny „urobek” kujawsko–pomorskich policjantów – dowiedział się portal tvp.info.

Akcję przeprowadzili policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. To właśnie w tej komendzie znajduje się magazyn substancji psychotropowych i środków odurzających przechwyconych na podległym im terenie.

– Tu trafiają narkotyki przechwycone przez kujawsko-pomorskich funkcjonariuszy – wyjaśnia portalowi tvp.info podinsp. Monika Chlebicz, rzeczniczka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

W zalakowanych pakietach czekają na wyrok

Najpierw badają je specjaliści w policyjnych laboratoriach. Dopiero potem, po zakończeniu postępowań karnych, w zalakowanych pakietach składowane są w magazynie. Do pieca mogą trafić dopiero po prawomocnych wyrokach, kiedy sąd orzeknie o ich niszczeniu.

Raz w roku policjanci organizują akcję ich niszczenia. W tym celu worki specjalnym konwojem przewożone są do utrzymywanego w tajemnicy miejsca – specjalnej spalarni odpadów. Chwilę później, w obecności nadzorujących wszystko funkcjonariuszy, worki wypełnione narkotykami lądują w wielkim piecu. Tym razem było to 280 kg marihuany, 12 kg amfetaminy oraz 8 kg MDMA, kokainy i dopalaczy.

źródło:
Zobacz więcej