RAPORT

Kampania 2020

LOT poleci do Kowna. Pierwszy raz w maju

LOT konsekwentnie zwiększa obecność na Litwie (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Bezpośrednie połączenia na trasie Warszawa – Kowno będą obsługiwane samolotem Bombardier Q400, który na pokład może zabrać 78 pasażerów. Pierwszy rejs zaplanowano na 21 maja przyszłego roku.

LOT z „najnowszym dzieckiem Boeinga”. Jedyny taki samolot w tej części Europy

– PLL LOT są pierwszą linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej, której flota wzbogaci się o nowoczesne samoloty Boeing 737 MAX 8 – podkreśla...

zobacz więcej

Kowno, oprócz Wilna i Pałągi, będzie trzecim portem na Litwie w siatce połączeń polskiego przewoźnika.

LOT z warszawskiego lotniska im. Fryderyka Chopina do Kowna będzie latał codziennie oprócz sobót, a z Kowna do Warszawy – codziennie oprócz niedziel. Przelot na tej trasie ma trwać ok. 1 godziny i 10 minut.

LOT latał już do Kowna od 14 lipca do 18 sierpnia tego roku, podczas modernizacji drogi startowej w Wilnie. Z tego powodu główne litewskie lotnisko było wówczas tymczasowo zamknięte, a większość rejsów przekierowano właśnie do Kowna.

„W uruchomieniu całorocznego połączenia do Kowna jest potencjał biznesowy. Jednocześnie utrzymujemy częstotliwość operacji do Wilna. Oprócz tego latem LOT uruchomi sezonowe rejsy do Połągi nad Morzem Bałtyckim. Tutaj przewoźnik będzie latał sześć razy w tygodniu” – czytamy w komunikacie spółki PLL LOT.

Jak tłumaczy dyrektor biura komunikacji korporacyjnej przewoźnika Adrian Kubicki, LOT konsekwentnie zwiększa obecność na Litwie. – A uruchomienie połączenia do Kowna jest jednym z elementów strategii rentownego wzrostu, którą LOT wdraża od początku 2016 r. Zgodnie z jej założeniami LOT planuje stać się linią pierwszego wyboru nie tylko dla pasażerów podróżujących z Polski, ale również innych krajów w regionie CEE, czyli Europy Środkowo-Wschodniej – wyjaśnia Kubicki.

Dyrektor lotniska w Kownie Olaf Martens podkreśla, że dzięki LOT-owi drugi co do wielkości litewski port lotniczy nie będzie już oferował jedynie połączeń tzw. tanich linii.

W tym roku LOT ogłosił uruchomienie 22 tras m.in. z Warszawy do Los Angeles, Newark, Astany i Singapuru oraz z Krakowa do Chicago. W zeszłym roku LOT zaczął latać na 23 trasach, m.in. do Tokio i Seulu.

W tym roku LOT planuje przewieźć ponad 6,8 mln pasażerów. Do 2020 r. LOT prognozuje osiągnięcie wyniku ponad 10 mln pasażerów rocznie, co oznacza podwojenie liczby klientów w ciągu pięciu lat.

źródło:

Zobacz więcej