„Obecnie trwają rozmowy, konsultacje”, „to jest tweet pożegnalny pani premier”

– Przede wszystkim Polska, a nie interes partyjny są najważniejsze w tym wszystkim. My robimy swoje. Jeżeli przyjdzie moment na rekonstrukcję rządu, to tę rekonstrukcję przeprowadzimy. Na chwilę obecną trwają rozmowy, konsultacje. To jest normalne w polityce – powiedział w programie „Minęła 8” poseł PiS Jan Mosiński. – Uważam, że to jest tweet pożegnalny pani premier – stwierdził poseł Robert Kropiwnicki, poseł PO.

Prezes PiS spotkał się z politykami partii. Rekonstrukcja rządu wśród tematów

Przygotowania do wyborów samorządowych oraz rekonstrukcja rządu to tematy poruszane podczas trwającego w siedzibie PiS spotkania prezesa Jarosława...

zobacz więcej

Politycy odnieśli się do wieczornego wpisu na Twitterze premier Beaty Szydło, który może sugerować, że złoży dymisję.

„Bez względu na wszystko najważniejsza jest Polska. Dbająca o rodzinę i wartości, bezpieczna. Wyrosła na fundamencie chrześcijańskim, tolerancyjna i otwarta. Nowoczesna i ambitna. To mój kraj. Przykład dla Europy i świata. Tacy jesteśmy Polacy” – napisała szefowa rządu.

– Przede wszystkim Polska, a nie interes partyjny są najważniejsze w tym wszystkim. My robimy swoje. Jeżeli przyjdzie moment na rekonstrukcję rządu, to tę rekonstrukcję przeprowadzimy. Na chwilę obecną trwają rozmowy, konsultacje. To jest normalne w polityce. Pani premier napisała, że przede wszystkim ważna jest Polska. Natomiast to, kto będzie stał na czele rządu, moim zdaniem jest ważne w różnego rodzaju dysputach politycznych, natomiast dla nas ważne jest, aby w dalszym ciągu kontynuować program gospodarczy Polski – powiedział Jan Mosiński, poseł PiS.

Doprecyzował, że chodzi o: „najniższe od roku 1989 bezrobocie, wysoki wzrosty inwestycji zagranicznych, wzrost oszczędności Polaków w bankach. To, co miało być zlikwidowane, czyli PLL LOT i górnictwo, jakoś przynosi dobre wyniki finansowe. Rekonstrukcja rządu, jak się dokona, to będziemy o niej mówić, ona być może jest potrzebna, ze względu na to, że będzie kilka ministerstw łączonych, i to są te zmiany strukturalne, o których mówiliśmy jakiś czas temu”.

Rekonstrukcja rządu. Premier: Bez względu na wszystko najważniejsza jest Polska

Spekulacje dotyczące rekonstrukcji rządu trwają od wielu tygodni. Cegiełkę dołożyła premier Beata Szydło, której tajemniczy wpis na Twitterze może...

zobacz więcej

Do słów posła PiS odniósł się poseł Robert Kropiwnicki, poseł PO. – Uważam, że to jest tweet pożegnalny pani premier. Już 2 miesiące żegna się właściwie z urzędem, a tak naprawdę w okolicach 11 listopada, kiedy miała wspólną konferencję z prezesem (Jarosławem Kaczyńskim - przyp. red.) – powiedział.

– My jako opozycja siłą rzeczy krytykujemy ten rząd, za te posunięcia, które wykonuje. Nie należy lekceważyć tego, że mamy bardzo silne i mocne jednostki w tym rządzie, które zaczynają dominować nad panią premier. I to zdaje się, że w ośrodku władzy w ramach PiS. Sądzę, że jest to jeden z elementów walki wewnętrznej – powiedział Sławomir Potapowicz, zastępca sekretarza generalnego Nowoczesnej.

Dodał, że „pan premier Morawiecki pojawia się często jako jeden z tych, który mógłby zastąpić panią premier Szydło. Przede wszystkim mówi się, że właściwym premierem, który miałby wziąć odpowiedzialność, i zresztą bierze tylko nieformalnie, jest pan Jarosław Kaczyński”.

Do tych słów odniósł się Jan Mosiński z PiS. – Mateusz Morawiecki jest na chwilę obecną wicepremierem tego rządu. Jak pokazują statystki, ale również realizacja programu, jest jedną z istotnych składowych tego rządu, wyrazistym liderem. Jeśli będzie taka decyzja zastąpienia na stanowisku premiera, to myślę, że udźwignie ten trud, ale na chwilę obecną to jest tylko i wyłącznie domniemanie – powiedział.źródło:
Zobacz więcej